Manželský pár z Atlanty přestavěl starou garáž na útulný obytný prostor

Mnoho lidí v současné době pronajímá své domy či byty turistům. Těm dnes klidně postačí i obyčejná garáž. Pokud si myslíte, že abyste mohli ubytovat hosty, musíte mít další volný byt či dům, není to rozhodně podmínkou. Příkladem je jeden manželský pár z americké Atlanty, který se rozhodl takovýmto způsobem využít jednou ze svých garáží.

Nevyužívanou garáž velmi jednoduše a levně přestavěli na malý obytný domeček, který dnes úspěšně pronajímají turistům.

Útulnost i praktičnost v jednom

Z garáže se jim podařilo vytvořit malý útulný domek, ve kterém turisté najdou vše, co by během pobytu mohli potřebovat. Modrými dveřmi vstoupíme do útulné místnosti, která představuje obývací pokoj společně s kuchyňským koutem a jídelnou. Kuchyňská linka je ve stejné krásně modré barvě jako vstupní dveře a obsahuje všechny kuchyňské spotřebiče a nádobí, které by mohli hosté během svého pobytu potřebovat.

V obývací části najdeme pohodlnou sedací soupravu, křesla, stoleček a televizní set. Na stěně za televizi se nachází nádherná velká tapeta s rostlinným motivem, která dodává místnosti velmi příjemnou a uvolněnou atmosféru.

Z obývací části se rovněž pomocí jednoduchého dřevěného žebříku dostaneme do podkroví, kde se nachází jeden z prostorů pro spaní. Celý prostor působí velmi příjemným a útulným dojmem také díky použitým světlým barvám na stěnách či podlaze a rovněž díky množství pokojových rostlin, které v různých částech domku najdeme.

Stačí nápad a šikovné ruce

I když jde o velmi malý domek, je možné v něm ubytovat až čtyři dospělé osoby najednou, neboť se v domě nacházejí celkem dvě samostatné ložnice s manželskou postelí. Jedna je již ve zmíněném podkroví, druhou nalezneme v přízemí domku.

Poslední samostatnou místností je praktická koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou, jíž dodává specifické kouzlo především velká tapeta s plameňáky.

Vzhledem k tomu, že manželé většinu přestavby provedli naprosto sami a jako vybavení domku použili především nábytek zakoupený z druhé ruky, byla celková cena přestavby garáže na obytný domek pro turisty neuvěřitelně nízká, pouhé čtyři tisíce dolarů.

okud tedy i vy vlastníte garáž, kterou nepoužíváte, můžete se inspirovat a zkusit ji přestavět podobným způsobem. Možná ji nebudete muset ani pronajímat, protože o ni projeví zájem třeba vaše dospívající děti.

Fotografie: Cristina Moscoso

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]