Méně je někdy více aneb sváteční dekorace s mírou. Poradíme, jak ozdobit malý interiér…

Máte malý interiér a rezignovali jste se zdobením ve svátky, protože vám připadá byt přeplácaný a neuspořádaný? Pak nevěšte hlavu, protože i malý interiér si může dovolit patřičnou výzdobu. Ať už jde Velikonoce, Vánoce či blížící se Halloween. Stačí se držet toho, že méně znamená více. Přinášíme pár tipů, jak na to.

Malý konferenční stolek

Sváteční dekorace mohou na malém stolku vypadat neuspořádaně. Umístěte proto ozdoby na tácek, který vše ucelí. Při výběru svátečních dekorací vybírejte samozřejmě vždy takové, které jsou typické pro ten či onen svátek.

Oblíbené svíčky

Svíčky dávají pocit tajemna a uklidňují. Pokud se trápíte tím, že na ně nemáte nikde na stole či skřínce místo, pak nesmutněte. Položit je můžete i na podlahu. Ideálně takové, které vám nepodpálí dům. Tedy svíčky vypadající jako ty opravdové, ale jsou na baterie a problikávají, jako kdyby tam tančili opravdové plamínky. Svíčky rozmístěte na zem a můžete za ně opřít i starý obrazový rám, případně doplnit o jinou stylovou dekoraci.

Kam umístím stromeček?

Nastěhovali jste se do malého bytu a děsíte se toho, kde umístíte o Vánocích stromeček? Existuje mnoho možností, jak jej nahradit a nepřijít o atmosféru Vánoc. Stačí do vázy na zem umístit větvičky a nemusí jít ani o jehličnaté a pověsit pár baněk jedné barvy. Zdá se vám to málo? Pak zkuste vytvořit falešný stromeček na zdi. Na internetu najdete nespočet inspirací.

Vzdušně a lehce

Lépe budou působit v malinkém interiéru kousky skla, kov, průhledný plast a něco lesklého, třpytivého. Na masívní dekorace raději hned zapomeňte.

Využijte prostor na okně

Využít můžete i okenní parapet, opět platí, že méně znamená více. Umístěte tam menší květináč a pár drobných dekorací či čajové svíčky. Na zeleň rozhodně při dekorování nezapomínejte.

Obrázek: claresholmcares.com, shelterness.com