Metody zkušených ovocnářů pro boj s mravenci na stromech. Stačí suroviny za pár korun a je hotovo

Fotografie: Depositphotos

Jakmile si všimnete mravenců na ovocných stromech, měli byste se jich pokusit zbavit co nejdříve. Mohou totiž způsobit nemalé škody, kvůli kterým byste museli například vysazovat nové stromy.

V momentě, kdy se u vás na zahradě usídlí mravenci, nejedná se o nic hrozného. Pokud ale začnou napadat ovocné stromy, pravděpodobně časem podryjí kořeny těchto stromů. Velkou škodu ale mohou napáchat i na ovoci nebo zelenině. Mravenců se můžete pokusit zbavit pomocí chemických prostředků, ale také s pomocí přírodních pomocníků.

Mravenci se starají o mšice

Další špatnou zprávou je také to, že pokud budete mít na stromech mšice a zároveň mravence, jedná se o velmi nezdravou kombinaci pro přírodu. Mravenci totiž chrání mšice před napadením jiným hmyzem a kvůli tomu mohou mšice dlouhodobě vysávat život z mnoha stromů, keřů, rostlin a mnoho dalšího.

Trik, jak se zbavit mravenců

Pro tento trik budete potřebovat folii, se kterou je nutné obalit kmen celého stromu a trochu folie musí přebývat. Díky tomuto přebytku budete mít za co folii chytit, až ji budete chtít sundat, protože už dosloužila. Následně si k ruce vezměte nějaké lepidlo a tento přípravek naneste na folii. Nezapomínejte na to, že lepidlo musí být voděodolné. Nejen na mravence bude fungovat tato past.

Prášek do pečiva

Podívejte se u vás v kuchyni nebo v komoře, zda na tomto místě náhodou nemáte prášek do pečiva, který vám přebývá a pokud ano, použijte jej proti mravencům. Budou vám stačit dva sáčky a jejich obsah vysypte okolo ovocného stromu, na který mravenci útočí. Každý 3. den je nutné nasypat další prášek do pečiva. Tuto metodu používejte pouze tehdy, pokud máte malou zahrádku.

Fotografie: Pixabay

Skořice, mýdlová voda nebo lepidlo na stromy

Přímo v obchodě si lze zakoupit speciální lepidlo, které stačí nanést na stromy a mravenci a mšice nebudou mít šanci se dostat do korun stromů. Pokud nechcete kupovat tento přípravek, sáhněte po skořici, kterou nejspíše máte doma nebo ji lze levně pořídit v každém obchodě. Celý balíček skořice zalijte asi 1 litrem vody a nechte přes noc luhovat.

Druhý den sceďte a ke skořici nalijte jen malé množství vody. Směs se skořicí naneste ke kmenu a proces opakujte vždy po dešti. Mravenci také nesnáší mýdlovou vodu nebo vodu smíchanou se saponátem na nádobí. Tu stačí jednoduše namíchat ve kbelíku nebo jiné větší nádobě a pravidelně ji nalévat ke kmenu stromu.

Domeček pro hmyz

Pokud by vám nepomohla žádná metoda a mravencům by se na ovocných stromech stále dařilo, můžete si pořídit škvory. Ty mravence požírají a je to pro ně velká pochoutka. Velkou výhodou je také to, když opodál od ovocných stromů umístíte domečky pro hmyz, v nichž mohou škvoři na mravence číhat.

Zdroj: Porady Interia