Manželé žijí v malém domku plném rodinného dědictví. Interiér zdobí i neobvyklá koupelna kolem schodiště

Fotografie: Depositphotos

Manželé Josyln a Dave žijí v minidomku typu husího krku o rozloze cca 26 metrů čtverečních. Momentálně se nachází v Acony Bell Tiny Home Village.

Celý domek krásně zdobí mnoho různých starožitností. Je na něm také cítit rozkošný dotek stylu starých venkovských obchodů a skladišť. Podstatné je, že oba chtěli vystavit své nahromaděné poklady, současně je ale denně používat. Je to tudíž perfektní příklad, jak se dá rodinné dědictví zakomponovat do běžného života. Zajímavé také je, že Josyln pracuje jako aranžérka pro největší dům Ameriky, konkrétně historické muzeum Bitmore Estate. Co dalšího nabídnou?

Domek plný pokladů

„Moje maminka si hlavně na začátku říkala, co bude dělat s tolika věcmi? Kam to všechno dá a kam to půjde? Já jsem to nevěděla, možná půjdou někam do skladu. Možná je budeme používat, možná ne. Taky ale máme několik takových pokladů, jako hodiny a podobně. Neskončily tedy ve velké truhle v jídelně, kde se jich nikdo nedotkne. Normálně je používáme, máme jich méně a menších. Je také zábavné vidět je měnit se v čase a jaké nabízí možnosti.“

Dave je povoláním elektrikář, takže dělal celému domku zapojení. Pak pomáhal i s rozvody, zatímco zbytek dodělal místní řemeslník. Všechno tak stálo dohromady jen asi 50 000 dolarů (1,2 milionu Kč). Protože měří skoro 2 metry, vysoký domek byl prioritou. V ložnici tedy funguje husí krk, aby se vůbec mohl postavit. To samé čekalo dle TinyHouseBlog koupelnu a jeho pracovní prostor. Vedle lednice je velký skládací stůl, který jim vyrobil švagr. Používají ho jak na večeře, tak na Warhammer.

Upraveno i pro zvířata

U deskové hry se po večerech schází s přáteli. Dalším flexibilním prvkem je pojízdný košík coby přídavný skladovací prostor. Koupelna má průřezy, aby se vešla kolem schodiště. Jejich kočka Madelina se protáhne pod, ale psi nikoli. Trend minidomků je na Bydlíme Útulně trvalé téma. Husí krk je pak dle TinyLiving systém nadstavby právě pro vysoké lidi, jako je Dave. O oblibě tohoto způsobu bydlení svědčí volba stále většího počtu lidí.

Vlastnoručně postavený malý domek přináší manželům radost díky unikátnímu vzhledu a praktickému interiéru

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]