Originalita v interiéru – ozvláštněte své bydlení o netradiční prvky

Dnešní moderní interiéry se podobají jako vejce vejci a bývají často zařízeny uniformně. Pestrá nabídka velkých nábytkářských řetězců umožňuje naše domovy zařídit rychle a za málo peněz. Ovšem za cenu toho, že naše bydlení může působit krapet neosobně a studeně.

Vtisknout domovu punc osobitého rázu je lehčí, než byste pomysleli. Není potřeba kvůli tomu zařizovat celý byt na zakázku. Bohatě stačí, když jej ozvláštníte několika originálními prvky a rázem tak vytvoříte nezaměnitelný interiér.

Originalita dílčích kusů nábytku

Naaranžované room sety v prodejnách s nábytkem i bytové magazíny jsou natolik totožné, že odlišit nabídku jednotlivých značek je téměř nemožné. Jedinečný styl a individuální rukopis se zcela vytrácí. Do popředí tak vystupuje uniformita sériově vyráběného bytového vybavení za lákavé ceny. Ve finále se docílí pouze toho, že naše domovy ačkoliv vybavené nově a moderně, působí neosobně a připomínají umně naaranžované katalogové prostory. Dnes již jen pouhá hrstka lidí bydlí v prostoru, který by vystihoval individualitu svých obyvatel. Přitom se stačí jen zaměřit na dílčí kusy nábytku či dekorace, které budou jedinečné. Takto vybavený interiér začne promlouvat ke svým obyvatelům i návštěvám jasně rozpoznatelným hlasem.

Historie a moderna? Proč ne…

Dekorace a jiné drobné prvky v historickém stylu se navzdory předsudkům o nepoužitelném zámeckém slohu dokonale vyjímá také v moderním interiéru. Historický chcete-li starožitný nábytek, je velmi podmanivý. Avšak může působit těžkopádným až zastaralým dojmem, nehovoře o složité dostupnosti a nákladnosti jednotlivých kusů nábytku. Klíčovým faktorem je inspirace let dávno minulých, která dovoluje i použití replik. Hlavní podmínkou je zde plné zakomponování do současného prostoru. Navštivte antikvariáty, zaměřte pozornost na solitérní kusy nábytku a zakomponujte je se současnými, tvarově jednoduchými prvky. Dáte tak zrodit jedinečným kontrastům.

Ušáky se vrací na scénu

Ušák je víceméně legendární typ křesla, navržený dříve pro milovníky četby. Dnes však patří k ikonám sedacího nábytku. Počet jeho obdivovatelů se dávno rozšířil také o nečtenáře. Mnozí o něm uvažují jako o vysněném kousku nábytku, jež nám pomůže doma vytvořit oázu klidu, vyhrazenou pro relaxaci.

Kov v interiéru

Uvažujete-li, že originálním způsobem ozdobíte holé zdi vašeho bytu, pak namísto okoukaných obrazů a plakátů zkuste něco originálního. Pověste si na stěnu extravagantní dekorace vyrobené z kovu. Kov patří k netradičním materiálům a na dekorování stěn není příliš využívaný. Věřte však, že dodá vašemu interiéru nádech neotřelosti a originality. Obzvláště vynikne v přísně minimalisticky zařízených interiérech.

Obrázek: pixabay.com