Mladík si vyzkoušel bydlení v bytě o výměře pouhých 8 m². Za 900 Kč na noc dostal vše potřebné

Fotografie: Smtzzz / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Trend, nebo nutnost? Ať už považujete mikrobydlení za jedno, nebo druhé, ve velkých městech se s ním setkáte poměrně běžně.

Život v bytě, jehož výměru byste spočítali na prstech? Ano, i taková řešení s sebou přináší vysoké nájmy a složitá bytová situace – především tedy ve světových metropolích. Nehledě na velikost, ale takové byty mohou obsahovat všechno potřebné, a dokonce disponovat určitým šarmem.

Fenomén jménem mikrobydlení

Podle webu CeskeStavby nebylo za socialismu bydlení na malé ploše úplnou výjimkou, dnes se z toho stává málem životní styl. Ačkoliv podle naší české legislativy nemůže podlahová výměra „bytu“ klesnout pod 18 m2, ve světě si s tím hlavu nelámou. Především v metropolích, jako je Tokio, New York či Londýn, se mikrobydlení dostává do kurzu, a to klidně i v pouhých jednotkách obytné plochy.

Mladí bydlení v mikro apartmánech považují za určitý druh výzvy, jak lze vidět v článku o mladé youtuberce, který jsme vám přinesli na Bydlíme Útulně. Zatímco ona bydlení využívala dlouhodobě, mladý youtuber Jordan se v ósackém mikrobytečku usadil pouze na noc. I přesto na MyModernMet ukázal, že takové místo je jednoznačně plně funkční a kromě velké postele se do něj vejde jak kuchyně, tak koupelna.

Pohodlí vlastní koupelny i kuchyně

Jordan, mladý youtuber cestující po Japonsku, se rozhodl na noc využít možnosti mikrobytu. Ten se nachází jen kousek od samotného centra Ósaky, tedy v celkem lukrativní oblasti. Ve standardně vypadajícím dvoupatrovém domě se nachází na každém podlaží hned dva takto koncipované mikro apartmány. Chodba mezi nimi je sice úzká a schody poměrně strmé, ale obojí je stále ještě s opatrností použitelné.

4členná rodina nemá v malém domku o pohodlí nouzi. Unikátně vybavené bydlení nabízí až 3 ložnice

Byt o velikosti 8 m2 má, jak jinak, otevřený koncept. Již pár kroků za dveřmi se člověk ocitne na druhé straně bytu, konkrétně v kuchyni. Zde nechybí vařič, externí trouba, mikrovlnka, minilednice, a dokonce pračka. Nalevo ode dveří je standardně velká postel. Byt navíc disponuje loftem. Naproti posteli je poté oddělená koupelna, do níž se podařilo umístit vanu, umyvadlo i toaletu. Za 900 Kč na noc tak člověk dostane vše, co by jen mohl potřebovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]