Výjimečný dům v přírodě zaujme nejen dechberoucím výhledem do krajiny

Kanadská příroda patří k těm vůbec nejkrásnějším. A nemusí ji nijak hyzdit ani postavený dům. Každoročně ji navštíví tisíce turistů, kteří obdivují divoké hory, neprostupné lesy i různorodou faunu a flóru. A co teprve, když na takovém krásném místě bydlíte a na všechnu tu krásu okolo se můžete dívat z vlastního obývacího pokoje.

Čisté linie a dřevo

Přesně to si mohou užívat majitelé tohoto nádherného domu v Saint-Adéle v Quebecu. Jde o moderní domek, který ale perfektně zapadá do okolního prostředí a je umístěný tak, abyste z vršku kopce mohli shlížet do zeleného údolí a kochat se okolní přírodou. Dům byl dokončen v roce 2017, takže na jeho stavbu byly použity nejmodernější materiály a postupy i s ohledem na přírodu a udržitelnost.

Základ tvoří dřevo doplněné kamenem a skleněnými prvky. Na první pohled vás zaujme především velkorysá terasa, kde si určitě dokážete představit trávit víkendová odpoledne – hezky s kávou a knihou nebo přáteli.

Dům má velká okna, která dovnitř přivádí dostatek světla a vzduchu, takže se v celém domě můžete cítit maximálně komfortně. Samozřejmostí je i prostorná zahrada, která k domu náleží. Zde se například dá uvažovat do budoucna i o možné stavbě bazénu.

Místo pro setkávání

Ale nyní už se vydejme dovnitř. Vstupujeme do velké obytné místnosti. V ní opět převažují prvky dřeva a vše je laděno v přírodních a velmi jemných barvách, které neruší a líbí se každému. Mimořádně půvabné jsou dřevěné stropní trámy, které vytváří jedinečnou atmosféru a dávají domu charakter.

Na obývací část přímo navazuje kuchyň, které vévodí masivní dřevěný stůl, u kterého se může setkávat celá rodina. I kuchyňská linka je navržena velkoryse a dává tedy možnost, aby zde vyniklo i vaše kuchařské umění. Propojení se zbytkem prostoru zajišťuje kuchyňský ostrůvek, který ještě rozšiřuje použitelnou pracovní plochu.

Pohodlí a styl

Hlavní ložnici najdeme také v přízemí. Je zařízena střídmě a jen tak, aby nebyla zaplácaná zbytečným nábytkem. Prim stejně hraje velké francouzské okno, které vám nabízí dokonalý výhled.

U ložnice najdete soukromou koupelnu a také malou šatnu na všechny vaše nezbytnosti. V koupelně najdete sprchový kout, dvě umyvadla a samozřejmě i dostatek úložného prostoru.

V domě jsou ještě další dvě ložnice a dvě koupelny, technická místnost, a především skvěle vybavená terasu s grilem i vířivkou. Je něco více, co byste si mohli přát?

Fotografie: Michel Desjardins / Royal Lepage Humania