Nákup polohovací postele aneb klady a zápory této koupě

Kvalitní noční spánek je pro lidské zdraví nezbytný. Dřív lidé utráceli nemalé množství financí za hezkou postel, přičemž šetřili na matraci. Dnes je to již naštěstí přesně naopak. V prvé řadě kvalitní matrace a rošt, pak výběr postele až podle matrace, ne obráceně.

Dnes je dokonce si možné vybrat i polohovací rošty, právě ty nasadily laťku hodně vysoko. Mnohostranné využití a hlavně pohodlí láká stále větší počet lidí. Ono se není čemu divit. Kdo jednou vyzkouší, už nechce jinak. Možnost polohování přináší nejen větší pohodlí, ale i kvalitní spánek.

Pořídit si můžete elektrickou nebo manuální verzi polohování. Elektrická varianta umožňuje ovládat nastavení polohy lůžka bez námahy, přímo z postele. Správná poloha při spánku dokáže zamezit chrápání, usnadňuje dýchání, uleví od tlaku, zlepšuje funkci krevního oběhu a řeší i další zdravotní problémy. My si dnes vypíchneme klady a zápory polohovacích postelí.

Jak už název napovídá, tyto rošty lze polohovat – zvednout v oblasti hlavy nebo nohou, takže se pohodlně usadíte do své matrace. Většinou se tyto postele nacházejí v nemocnicích, nyní si však můžete takovou koupit i domů. Než však utratíte peníze za tento typ postele, je lepší znát klady a zápory.

Klady

  • Jak jsme již zmínili, polohování může pomoci řešit zdravotní problémy. Vzhledem k tomu, že postel lze nastavit do různých poloh, můžete přispět ke zlepšení krevního oběhu. Když váš krevní oběh hladce proudí, bude to prospěšné pro ostatní orgány.

  • Pokud trpíte spánkovou apnoe nebo problémy s chrápáním, zjistíte, že investice do nastavitelných postelí vám mohou pomoci zmírnit příznaky chrápání. Je to proto, že jste schopni zvýšit horní část těla a otevřít dýchací cesty pro lepší dýchání.

Zápory

  • Počítejte s tím, že taková postel váží mnohem více, než obyčejná. Je to kvůli jejich objemnému rámu a součástkám pro polohování. Tím pádem s ní bude horší manipulace při stěhování nebo přemísťování nábytku.

  • Typ nastavitelného rámu postele nemusí být kompatibilní s matrací, kterou již máte. To znamená, že budete muset koupit zároveň s postelí i novou matraci, která se vejde do vašeho nového rámu postele. Bohužel to také znamená, že budete utrácet navíc.

Na druhou stranu, to pohodlí a zdraví za to určitě stojí. Pokud jste mladí, ani vám to nepřijde, ale s přibývajícím věkem oceníte zdravotní benefity této postele, která vám nejspíš vydrží již do konce života.