Nápaditý interiér v retro stylu oživí vaši domácnost

Termín retro interiér se běžně používá k popisu výzdoby interiéru ve stylu 50., 60., a 70. let. Často se propojuje retro a vintage styl, tyto dva styly se mohou a většinou i překrývají. Retro styl zdobení je obvykle zábavný, velice živý s jasnými barvami a divokými vzory. Tento trend často zahrnuje i skandinávský nábytek, který bezvadně do tohoto stylu zapadá.

Jedním z nejsnadnějších způsobů, jak vnést do místnosti retro dojem, je výběr správných barev. K oblíbeným patří například avokádodová zelená, hořčičně žlutá, hnědá, modrá, oranžová, červená, fialová, ale i kombinace černé a bílé.

Co se týče nábytku, každý kus bojuje o světlo reflektorů, jako ta největší hvězda. V místnosti jej zkrátka nepřehlédnete. Sedací soupravy bývají široké, pohodlné s pestrobarevnými polštáři.

Dřevěné nebo chromované nohy jsou rysem, který je společný pro téměř všechny předměty. Nábytek na nožičkách byl zkrátka IN, což platí dodnes.

Právě proto se často při zařizování interiéru ve stylu retro využívá design skandinávského nábytku. Je sice možné opatřit si i starý nábytek, ale asi nikdo netouží mít doma veškeré vybavení staršího data. Sem tam nějaký kousek pro zpestření, jinak toužíme po novotě.

Šedesátá léta byla dobou pokroku, která umožňovala použití neobvyklých materiálů pro výrobu nábytku. Například plast lze použít pro židle, stoly, stínítka a další. I to je dnes možné si opatřit nové, ale v designu retro. Cílem takového interiéru je vytvořit útulnou, přátelskou a povzbuzující atmosféru.

Z dekorací jsou oblíbené korálkové dveřní závěsy, množství knih, skleněné vitríny s nádobím, barevné židličky, koberečky, zajímavé lustry a lampy. Na českém trhu je dokonce možné sehnat i podlahové krytiny s úžasnými dekory, vystihující tuto dobu.

Fotografie: Bestdesignideas