Nápady na to, jak v domácnosti ušetřit tisíce a nemuset počítat každou korunu

Možná si říkáte, že by to chtělo konečně ušetřit nějakou tu korunu. Jenže ke vzít a nekrást? Mnohdy není vůbec jednoduché ušetřit byť by sebemenší sumu peněz, ale věřte, že to jde. Nemusí pršet, stačí, když kape. Po malých částkách. Kupička na kupičku a je z toho větší hromádka, na kterou se již potom lépe přihazuje. Přinášíme tipy, jak v domácnosti ušetřit alespoň nějakou tu kačku.

Klimatizace a radiátory

Zkuste omezit provoz klimatizace. Dá se toho docílit tak, že budete větrat večer, kdy je vzduch chladnější, příjemnější a během dne zatemníte místnost, aby do ní tolik nepražilo slunce. V zimě naopak rozestavějte nábytek tak, aby se mohlo bez problémů šířit teplo. Nezakrývejte radiátory dlouhými závěsy a nestavějte před ně nábytek.

Zbytečně zapojená elektronika

Míváte v zásuvkách zapojenou elektrické přístroje, i když je zrovna nepoužíváte? Chyba! I tak spotřebovávají elektrickou energii. Vypojením těchto spotřebičů ze zásuvek, různých nabíječek, ušetříte ročně až dva tisíce korun. Vypojte tedy mikrovlnnou troubu, pokud ji používáte jen sporadicky, televizor, když pojedete na dovolenou, rychlovarnou konvici, nabíječky, počítač.

Kohoutky, baterie, toaleta

Máte v perfektním stavu kohoutky i toaletu? Pokud ano, je to správně. V opačném případě vám po kapkách odchází z peněženky finance. Kontrolujte kohoutky, zda nekapou a toaletu, aby neprotékala.

Drobné v peněžence

Udělejte si jednou až dvakrát týdně v peněžence pořádek a vysypte veškeré drobné. Nechte si jen nezbytně nutné, pokud potřebujete mít u sebe drobné. To, bez čeho můžete fungovat uložte do nedobytné pokladničky a celý rok šetřete. Budete se divit, ale korunka ke korunce a na konci roku je to slušná suma.

Další tipy jak ušetřit peníze

  • Používejte úsporné žárovky a nesviťte v celém domě zbytečně

  • Nekupujte balenou vodou, používejte vodu z kohoutku – stačí používat filtr nebo vodu převařit, nechat vychladnout a hodit do ní přes noc snítku koriandru, ten do sebe natahuje toxiny. Bylinku pak vyhoďte

  • Zjistěte, zda vám neuniká teplo škvírami v oknech a dveřích. Investujte do nového těsnění. Ve finále vám to ušetří nemalou částku

  • Nákupy si plánujte a nenakupujte nic mimo váš seznam. Nenechte se unášet reklamou a bezkonkurenčními nabídkami. Stává se, že pak lidé kupují i to, co vlastně vůbec nepotřebují a původně nechtěli

  • Při vaření používejte správnou velikost plotýnky. Nedávejte malý hrnec na velkou plotýnku a nepoužívejte velký žár, teplo pak uniká a spotřebováváte více energie, než je potřeba.

Všechno jsou to možná maličkosti, ale právě tyto drobnosti všechny dohromady, vám dokážou ušetřit několik tisícovek ročně. Šetřit se dá samozřejmě i ještě dalšími drobnostmi. To je jen hrstka toho, co můžete udělat proto, abyste na konci roku měli úsměv na tváři a ušetřené peníze.

Obrázky: pixabay