Nejčastější chyby, kterých by se měl člověk vyvarovat, při natírání kuchyňské linky

Malování kuchyňské linky vypadá velmi jednoduše. A opravdu to jednoduché může být, pokud se ovšem dodrží všechny postupy a člověk se do práce pustí připravený. Důležité je nepodcenit přípravné práce a nastudovat si nějaké informace dřív, než vezmete do rukou barvu a štětec či váleček. Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších chyb, kterých se lidé při této práci dopouštějí.

Nereálná očekávání

Zklamání může přijít, pokud máte nereálná očekávání, jak na výsledek práce, tak dobu, kterou natírání bude probíhat. Většinou si lidé myslí, že ráno začnou a odpoledne mají hotovo. Natírání kuchyňské linky se však skládá z přípravné fáze, kterou není radno podcenit, natírání, dokončovacích pracích a úklidu.

Celé to může trvat tři až sedm dní, podle toho, jak velkou kuchyni máte, kolik času jste věnovali přípravě atd. Stává se také, že lidé jsou po nanesení první vrstvy zklamáni, pamatujte, že jakmile naneste finální vrstvu, barva bude po úplném zaschnutí jiná, neděste se tedy. Linka získá na přitažlivosti až poté, co přimontujete úchytky a uklidíte.

Zanedbání čištění povrchu

Připravit si povrch, který hodláme natírat je jedním z klíčových. Tento krok mnoho lidí odbude, což se ve výsledku projeví nerovnostmi, tím, že barva bude nerovnoměrná a dříve se začne olupovat.

Před nátěrem nesundáte dvířka a šuplíky

To se stává, když je někdo pohodlný a chce mít kuchyňskou linku natřenou honem. Dnes už sice existují barvy, které nestékají a vzhledu dvířek to nijak neuškodí, ale nedostanete se do některých míst. Pro kvalitní a důkladné natření je potřeba dvířka a šuplíky odmontovat.

Vynechání základního nátěru

Základní nátěr slouží od toho, aby barva, kterou chcete použít, přilnula. Mimo jiné také proto, abyste docílili požadovaného odstínu. Vynechání základního nátěru také ovlivní, zda se bude barva loupat za tři měsíce nebo vydrží i několik let. Pokud nepoužijete základní nátěr, je docela možné, že budete muset použít tři až čtyři vrstvy barvy, aby se odstín sjednotil. Při použití základního nátěru stačí dvě vrstvy barvy.

Neoznačíte si dvířka

Kamenem úrazu je, když sice dvířka odmontujete, umyjete, odmastíte, opravíte nedostatky, ale neoznačíte si, kam která dvířka patří, co je spodní a horní část. Tento krok určitě nepodceňujte. Jednak můžete dvířka natřít ve špatném směru a ve finále budete zkoušet stylem pokus/omyl, kam dvířka přesně patří.

Finální úprava

Existují barvy, které se nemusí již lakovat. Avšak stále na trhu existují barvy, které ještě vyžadují konečnou/finální úpravu. Než si koupíte barvu, zjistěte o jaký typ barvy se jedná. Například některé křídové barvy musíte několikrát do roka voskovat.

Obrázek: youtube, getoutma