Nejlepší pokojové rostliny, pro klidný a ničím nerušený spánek

Pokojové rostliny jsou okrasou každého domova. Mimo to, že krásně vypadají, čistí ovzduší, prospívají psychice, mohou přispět i ke zdravějšímu spánku. Existují totiž rostliny, které mají uklidňující vlastnosti. Pokud máte problémy se spánkem, můžete vyzkoušet umístit některou z kytek, které vám dnes představíme, do své ložnice.

Dodávají teplo, uvolňují vůni a účinně zvyšují hladinu kyslíku v místnosti, což přispívá ke klidnějšímu spánku. Zkuste přidat jednu z nich do své ložnice.

Jasmín

Jasmín má krásné bílé květy a teplou intenzivní vůni, o které je známo, že navozuje relaxační vlastnosti. Studie zjistily, že jasmín má sedativní účinky a může významně snížit úroveň úzkosti, což má pozitivní vliv na kvalitu spánku. Ovšem pozor, ať nemáte v ložnici více aromatických kytek – citlivější osoby by bolela hlava. Vyberte vždy jen jednu.

Gardénie

Stejně jako jasmín, i gardénie má velké bílé květy a opojnou vůni, která má sedativní vlastnosti. Studie provedená v roce 2010 ukázala, že sladká vůně těchto květin, má stejnou účinnost jako valium. Takže místo spoléhání se na prášky na spaní, umístěte gardénii do vaší ložnice.

Tchýnin jazyk

Tchýnin jazyk není sice tak krásný a aromatický, jako jasmín nebo gardénie, ale rozhodně do ložnice rovněž patří. Během celé noci vypouští kyslík, zatímco přijímá oxid uhličitý. Mimo to dokáže ze vzduchu odfiltrovat běžné domácí toxiny. Lepší ovzduší = zdravější spánek.

Lopatkovec

Tato pokojová rostlinka má schopnost filtrovat škodlivé toxiny ze vzduchu. Kromě toho, že vypadá výjimečně, také pomáhá při odstraňování všech nečistot a vzdušných mikrobů, které by mohly narušit váš spánek. Navíc zvyšuje vlhkost ovzduší, což ocení především alergici.

Aloe vera

Aloe vera je široce známá pro své léčivé vlastnosti, ale je také považována za nejúčinnější rostlinu z hlediska filtrování nebezpečných chemikálií a toxinů ve vzduchu. V noci vypouští kyslík, proto vám zanechává čerstvější a čistší vzduch pro klidnější spánek.

Další vhodné rostliny, pro kvalitní spánek

  • Levandule

  • Břečťan

  • Benjamin

  • Zelenec

  • Šplhavnice zlatá

  • Hoja masitá

  • Gerbera

Obrázky: pixabay