Nejvíce vám zkrášlí byt dary přírody – přivezte si je z dovolené

Dovolená je vždy skvělá, úžasná, odpočinková, ale krátká. Tyto příjemné okamžiky si můžeme připomínat i doma tím, že si z dovolené přivezeme suvenýry. Ať už mušličky, hvězdice, kamínky, jemný zlatavý písek, ale i větvičky, dřívka a jiné dary přírody.

K těm nejčastějším patří právě mušličky a kamínky. Přinášíme vám několik tipů, na zhotovení dekorací, které vám budou ještě dlouhou dobu dovolenou připomínat. Existuje nespočet možností, jak použít mušličky či kamínky k výzdobě koupelny, jídelního stolu, obýváku, okenního parapetu, nočního stolku a všude v domácnosti. Stačí použít tavnou pistoli, provázek, barvy a další pomůcky. Fantazii se meze nekladou.

Květináč s mušličkami

Pomocí tavné pistole můžete drobnější mušličky či kamínky nalepit na květináč. Buď je můžete nechat v jejich přirozené podobě anebo použít barvu. Podle typu rostlinky můžete mušličky vložit i do květináče anebo jen tak ledabyle mušle poházet po okenním parapetu.

Kamínky ve skleněné misce

Pokud jste si z dovolené přivezli různé kamínky a oblázky, můžete jejich kouzlo nechat vyniknout ve skleněné misce. Mušle a kamínky se s oblibou používají také jako ozdoba pro sukulenty v průhledných nádobách.

Romantický svícen

Opět stačí sklenička (ideální je sklenička na víno) do které nasypete písek a doprostřed zaboříte svíčku. Nahoru pokladete ještě mušličky. Taktový jednoduchý, rychlý, ale hezký svícen si můžete vystavit klidně na jídelní stůl anebo umístit na terasu, kde po večerech rádi sedáváte.

Věneček z mušlí

Potřebovat budete buď proutěný, papírový nebo pěnový věneček. Na ten pak pomocí tavné pistole budete lepit jednu mušličku vedle druhé. Věneček lze pověsit do okna, na dveře, na stěnu. Kde jen budete chtít.

Rám zrcadla

Pokud máte doma starší zrcadlo a chuť tvořit, pak si připravte mušle, kamínky, tavnou pistoli a hurá do výroby. Po okraji nalepujte mušle či kamínky, až vznikne hustě pokrytý rám.

Obrázek: thereveredreview