Neobvyklé využití kečupu v domácnosti. Pomocník, kterého máte stále po ruce

Fotografie: Freepik

Jedním z nejčastěji používaných dochucovadel v naší kuchyni je kečup. Toto pravidlo platí hlavně v případě, že máme děti. Lze ho ale použít i jinak.

Kečup je jedním z nejoblíbenějších dochucovadel, které v naší domácnosti máme. Málokdo ale ví, že na jeho výrobu je zapotřebí ocet. To z něj děl nejen dochucovadlo, ale i účinného pomocníka při úklidu. Při jeho nákupu se nemusíte soustředit na značku ani cenu, jako pomocník při úklidu Vám poslouží i ten nejlevnější kečup, který v obchodě seženete. Využít můžete také ten, který Vám zrovna nechutná.

Obnoví zašlý lesk, ale i připálené jídlo

Kečup můžete účinně použít na obnovu lesku Vašich stříbrných šperků. Jednoduše stačí na jemný hadřík nanést trochu kečupu a náramek s ním otřít. Následně jej opláchněte vlažnou vodou a pečlivě osušte. Pokud jemné otření nezabere, nechte kečup na náramku působit alespoň 15 minut. Ideálním leštícím prostředkem je také na měděné nádobí. Stačí ho potřít vrstvou kečupu, nechat 10 minut působit a otřít jemným hadříkem. Pokud by tento postup nezabral, nasypeme na kečup ještě vrstvu soli.

Fotografie: Freepik

Výborným pomocníkem je také v případě připáleného hrnce. Na dno hrnce naneseme tlustou vrstvu kečupu a necháme přes noc pracovat. Kyseliny, které kečup obsahuje, se o všechnu práci postarají za nás. Ráno stačí hrnec jednoduše opláchnout pod teplou vodou. Pomoci nám může ale i se škrábanci na nárazníku našeho auta. Jednoduše na něj naneseme vrstvu kečupu a necháme ho 15 minut působit. Následně pomocí kartáče s velmi jemnými štětinami postiženou oblast očistíme.

Pomocník při zranění, ale i skvělá zábava 

Pokud nám některé kuchyňské náčiní nebo zahradní nábytek z kovu postihla koroze, dokáže si s ní kečup také snadno poradit. Na postižené místo jednoduše naneseme silnou vrstvu kečupu a necháme ho 30 minut působit. Povrch poté jemně otřeme měkkým hadříkem a opláchneme. Jestli nám zbyl nějaký kečup v sáčku z návštěvy fastfoodu, umístíme ho do mrazáku. Nezmrzne totiž tak rychle jako voda a je tedy ideálním pomocníkem na chlazení otoku nebo bolavého kolena. 

Fotografie: Pexels

V případě, že jste se setkali se skunkem, dokáže se kečup vyrovnat i se zápachem, který Vám způsobil. Lahve od použitého kečupu nevyhazujeme. Mohou nám totiž skvěle posloužit jako odpolední zábava s dětmi. Jednoduše nám stačí lahve od kečupu naplnit pískem a vytvořit si tak malou imitaci hry bowling pro děti. Využít je můžeme ale i v kuchyni a to jako dávkovač na těsto na palačinky. Díky obyčejné lahvi od kečupu můžeme vytvořit palačinky neobyčejných tvarů, které naše děti jistě ocení.

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]