Neobvyklé využití myčky na nádobí aneb 8 tipů, jak využít myčku jinak, než k mytí běžného nádobí

Myčku nádobí má většina hospodyněk spojenou pouze s mytím nádobí. Pravdou však je, že myčku lze využít i jinak, než k mytí nádobí. Pomůže umýt také mřížku digestoře, poličky z lednice, plastové hračky, misky domácích mazlíčků, koupelnové doplňky a dokonce v ní můžete zavařovat či přímo vařit, zatímco se bude mýt nádobí. Přinášíme vám 8 tipů, jak tohoto pomocníka v domácnosti využít.

1. Vaření a zavařování

Během mycího cyklu můžete společně s nádobím vložit do myčky i skleničku s přesnídávkou či jinou zavařeninou anebo dokonce nechat uvařit ovoce, zeleninu, ale i rybu nebo drůbež. Existuje na to dokonce knížka, kde vám poradí, jak se v myčce vaří a zavařuje a nechybí ani recepty. Bát se nemusíte ani toho, že by se jídlo kontaminovalo mycími přípravky/saponáty. Existují na to speciální triky i nádobí.

2. Mytí hřebenů

Čas od času je dobré všechny hřebeny pořádně umýt. Běžně se na to používá kartáč, šampon nebo mýdlo a horká voda. Vy však hřebeny ručně drhnout nemusíte. Můžete je pravidelně vkládat do myčky nádobí.

3. Koupelnové doplňky

Společně s hřebeny můžete do myčky vložit i jiné koupelnové doplňky. Jako jsou kelímky na zubní kartáčky, podnos na mýdlo a další.

4. Kartáče a houbičky na nádobí

Když už budete dělat větší úklid a rozhodnete se vložit do myčky hřebeny, koupelnové doplňky, můžete přidat i kartáče a houbičky na nádobí. Vyperou se, vyčistí a zbaví bakterií.

5. Misky domácích mazlíčků

Misky domácích mazlíčků se mají umývat každý den, bývají totiž plné bakterií. Jednou týdně jim prospěje i mycí program v myčce nádobí. Umývejte je samozřejmě odděleně od vašeho nádobí. Přidat je můžete k mytí některých zde uvedených věcí.

6. Mřížka z digestoře

Digestoř se vyplatí udržovat v čistotě. Mřížka bývá často mastná a její čištění dá docela zabrat. Můžete si práci usnadnit tím, že ji vložíte do myčky nádobí. Přidat můžete i mřížky z trouby.

7. Mytí plastových hraček

Tento trik ocení především maminky s malými dětmi, které neustále dávají hračky do pusinky. Plastové hračky i různá kousátka se v myčce bezpečně umyjí a zbaví nebezpečných bakterií. Velmi dobře se takto vyčistí i zašlé hračky, které už mají své za sebou.

8. Poličky a šuplíky z lednice

Před dalším větším nákupem je vždy dobré vyjmout vše z lednice. Lednici pak vymýt a potraviny do ní opět naskládat a doplnit o nové. Dobře se vám bude vymývat, když z ní vytáhnete šuplíky a poličky. Ty můžete umýt v myčce nádobí. Ulehčí vám to práci.

Obrázky: finedininglovers, choicehomewarranty