Nevšední využití myčky na nádobí, které pomůže ušetřit spoustu času a energie

Fotografie: Pixabay

Mytí nádobí v myčce šeří čas na jiné úkoly i vaši energii. Je to pohodlné, protože nádobí nejen umyje, ale také rovnou vysuší. Myčku lze však použít i k mytí jiných domácích potřeb a doplňků, nejen nádobí. Zjistěte více, jak můžete ještě myčku použít.

Filtry z digestoře

Tyto filtry zachycují mastnotu z vaření, je tedy logické, že budou po určitém čase špinavé. Místo toho, abyste je neúnavně drhli, abyste mastnotu odstranili, můžete je vložit do stojanu v myčce a umýt. Pokud jsou filtry znečištěny hodně, nejdříve je zbavte hrubého nánosu, teprve pak vložte do myčky.

Plastové dětské hračky

I některé plastové hračky je možné takto udržovat v čistotě. Hračky dětí mohou obsahovat velmi mnoho bakterií, je potřeba občas je umýt. Malé děti povalují hračky po zemi, dávají do úst, sahají na ně ručičkami. Není nic snadnějšího, než je vložit do myčky.

Talíř z mikrovlnné trouby

Velký skleněný otočný talíř v mikrovlnné troubě je vystaven mnoha potřísněním a rozlitím jídla. Před mytím v myčce zkontrolujte v příručce výrobce, zda je otočný talíř vhodný do myčky. Ne u každého výrobku je to možné.

Plastové hřebeny

Tu a tam je vhodné umýt i veškeré hřebeny. Je však logické, že hřebeny nebudeme umývat společně s nádobím. K hřebenům můžete přidat další koupelnové doplňky, jako jsou plastové kelímky, různé dózy, dekorace. Nezapomeňte však předem odstranit z hřebenů vlasy, protože by to mohlo ucpat filtr myčky nádobí. Nevkládejte ale žádné kartáče s dřevěnými úchyty nebo přírodními štětinami.

Skleněné police z lednice

Umýváte myčku a potřebujete důkladně umýt police, šuplíky a plastové zásobníky? Pak opět použijte myčku nádobí, která vám tuto práci velmi usnadní.

Co dalšího lze v myčce umývat?

  • Misky a hračky domácích mazlíčků – dokonce plastové pelíšky menších rozměrů

  • Veškeré kuchyňské i koupelnové doplňky

  • Plastové a gumové boty (žabky, sandále, plážové boty, holínky)

  • Umělohmotné květiny

  • Mřížky větráku

  • Násady na vysavač, mop apod.

  • Vázičky, květináče

  • Drobné odpadkové koše

  • Houbičky a hadříky

Vždy přemýšlejte, zda jde o materiál, který může do myčky přijít a věci by měly být částečně omyty, aby se neucpal filtr. Po takovém velkém úklidu a mytí jiných věcí, než je nádobí, myčku umyjte, dezinfikujte.