Rodinný život na kolech: Vlastnoručně navržený interiér zahrnuje i dětský pokoj

Fotografie: Depositphotos

Partneři se nechtěli vzdát své svobody a myšlenek na rodinu. Díky obytné dodávce, která je jejich domovem na kolech, tak mohou mít obojí.

Malý, ale zato do posledního milimetru stoprocentně jejich. Auto značky Mercedes Benz Sprinter po přestavbě vytvořilo domov pro Jacka a jeho přítelkyni Lucy. To, že tento pár přemýšlí opravdu ve velkém, dokládá rozložení interiéru dodávky tak, aby se tam vešly i dvě děti.

Svůj sen si projektovali sami

Hledání ideálního domova s sebou nese spoustu otázek, přičemž tou nejpalčivější bývá financování takového domova. Inženýr Jack Richens nechtěl zatěžující hypotéku, a proto společně se svou přítelkyní Lucy Hedges, která je rovněž inženýrka, vybudovali domov na čtyřech kolech. Projekt přestavby si vytvořili sami a ve svém „domě” mají místo dokonce i pro budoucí potomky.

V roce 2012 si pořídili za 10 000 dolarů (necelých 220 000 Kč) dodávku Mercedes Benz, která i s řídící kabinou měří něco přes 5 metrů. Nákladní prostor auta je do posledního kousku efektivně využit. Za úpravy a přestavbu dodávky na obytnou utratili partneři dalších 8 500 dolarů (cca 185 000 Kč). Nejvýraznější investice z této částky byla do dalších dvou sedadel, díky čemuž se auto stalo v podstatě čtyřmístné.

V dodávce mají téměř všechno

Partnerům se podařilo do velmi omezeného prostoru vtěsnat kuchyňský koutek, ložnici, obývací pokoj, oddělený prostor pro děti a jídelnu. Za pojízdnými dveřmi se nachází již zmíněná přidaná sedadla. Ta společně se dvěma předními sedadly, která lze otočit směrem ke stolku mezi nimi, vytváří iluzi rodinného stolu. Za sedadly se poté nachází mini kuchyňský koutek, složený v podstatě z větší skříňky a dřezu.

Zbývající prostor je pak synonymem pohodlí. Partneři zde mají menší koutek na spaní, ten může zároveň sloužit pro čtení nebo sledování televize. Po menších schůdcích, která s touto „ložnicí” bezprostředně sousedí, se lze dostat do odděleného „dětského pokoje”. Partneři při přestavbě tedy mysleli vskutku na všechno. V dodávce je topení, v nádrži mají pitnou vodu, využívat mohou i plyn z bomby a elektřinu.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]