V 64 letech bydlí v dodávce. Skromný, ale důstojný interiér zahrnuje i pracovní kancelář

Fotografie: Depositphotos

Claire je 64 let a bydlí v dodávce. Má zde stejné vybavení jako v klasickém domě, a přitom má minimální náklady.

Bydlení v dodávce se vším všudy může být překvapivě pohodlné. Starší dáma a zároveň fotografka jménem Claire se pro to rozhodla „na stará kolena“ a své svobody si rozhodně užívá. Šest metrů dlouhá dodávka je pro ni zkrátka domovem.

Dodávku si navrhla sama

Měla dům, měla hypotéku. Příběh o obytné dodávce začíná asi podobně jako mnoho jiných, rozdíl je v tom, že tento příběh je čtyřiašedesátileté Claire. Tato umělecky nadaná dáma, která je také fotografkou, si vydělává převážně svým uměním. Peněz se jí tedy někdy příliš nedostává. A tak když se ocitla v domě se čtyřmi prázdnými ložnicemi sama a s hypotékou na krku, rozhodla se začít znovu. Dům prodala a místo něj si pořídila dodávku Fiat Ducato Maxi z roku 2016.

Svůj „Myší domek“, jak obytnou dodávku pojmenovala, si od podlahy po strop sama navrhla. Vše do posledního milimetru čtverečního má své místo a k něčemu slouží. Claire při plánování pokreslila tři sešity, načež měla štěstí a podařilo se jí najít někoho, kdo by dodávku podle kreseb sestavil. Celková částka, za kterou si splnila svůj sen, je cca 70 000 dolarů (asi 1,5 milionu korun), z nichž cca 26 000 dolarů (zhruba 562 000 korun) byla pořizovací cena auta.

Domov „vše v jednom“

Dodávka za svými posuvnými dveřmi ukrývá klasické vstupní dveře se dvěma okýnky. Vše je plně funkční, Claire okny může větrat. Bezprostředně za dveřmi se nachází její jediný pozůstatek po bývalém domově, a to komoda se šuplíky, která jí slouží jako kancelář. Nad komodou má totiž obrazovku pro počítač. Na levé stěně následuje vstup do řídící kabiny auta. Proti vstupu zabírá polovinu celé dodávky kuchyně s klasickým sporákem a troubou.

Zadní část dodávky tvoří postel pro jednoho a úložný prostor, do kterého Claire chodí zvenku. Pod postelí schovává technické náležitosti pro solární panely a pumpu, jež pumpuje vodu do sprchy pod cedrovým kuchyňským pultem. Na stejném místě je i kompostovatelná toaleta. Claire má vedle postele i místo pro posezení, pod nímž má menší lednici.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]