Pojízdný hrad: Rodina vlastnoručně přestavěla staré nákladní auto na domov na kolech

Fotografie: Riley / Creative Commons / Attribution 2.0

Transformace staré dodávky na plně vybavený tiny house stylizovaný jako středověký hrad se manželům povedla. Vše si přitom dělali sami.

Profesionální akrobatka a umělecky založený inženýr se rozhodli postavit pro sebe a svého syna hrad. Ten jejich ale není z kamene, zato má kola a může přejet naprosto kamkoliv. Netradiční tiny house z Nového Zélandu doslova kypí kreativitou.

Přestavěná dodávka

Přestavěné dodávky nebo náklaďáky si ve většině případů umí pohrát s perspektivou tak, aby jejich vnitřek působil větší, než je. Tento truck si ale na něco takového hrát nemusí. Ve zkratce by se totiž dalo říct, že je „rozkládací“. Ve složeném, kompaktním stavu může bez problémů na silnici, aniž by porušoval pravidla silničního provozu. Jakmile ho ale jeho majitelé postaví na místo, mohou ho rozložit do plné velikosti.

A „nafukování“ obytného prostoru není na tomto nákladním autě jediným unikátem. Majitelé ho postavili do podoby hradu. Může se tak pochlubit hned dvěma věžemi. Poměrně netradiční je i volba tvaru jednotlivých „místností“, kdy například spací prostor nad kabinou dodávky je pravidelný několikaúhelník. Veškerou práci na autě si dělali majitelé sami, a tak přesně odpovídá jejich návrhům.

„Nafukovací“ interiér je praktický

Jakmile všechny dodatky a nadstavby zacvaknou na své místo, dodávka se promění na plnohodnotný domov. Ke vstupu do něj vítají velké prosklené dveře na straně za řidičem, které lze plně otevřít, a propojit tak interiér s venkovním prostorem. Předsunutá vstupní část je pak vyplněna pohovkou. Druhý vstup mají majitelé zezadu, ten funguje i v případě, že je jejich domov „složený“. Po stranách tohoto vstupu jsou věže, kdy jedna ukrývá toaletu a druhá sprchový kout a pračku.

Maličký dům s retro nádechem poskytuje majitelce vše, co si zamane. Interiér má útulnou atmosféru

Spodní část domku dále zabírá kuchyně s klasickým vybavením. Majitelé zde tráví spoustu času, rádi totiž vaří. Jídelní koutek je situovaný přímo za kabinou řidiče. Přes něj se pak leze užším průlezem nad kabinu, do již zmíněné panoramatické ložnice. Majitelé si ji vyzdobili útržky not namísto tapet. Odtud už je pak jen kousek na rozměrnou zastřešenou terasu, na které mají dokonce vlastní lázeň s výhledem.

Zdroj: Sia Magazin

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]