Oddělené manželské ložnice – problém nebo záchrana? Má to i své výhody

Oddělené manželské ložnice zní asi trochu drsně, jelikož na počátku každého vztahu není snad nic krásnějšího než usínat v náručí milované osoby a probouzet se společně se sladkým úsměvem a přáním si dobrého rána.

Ovšem už po pár letech se do každého vztahu vkrade trochu té rutiny a romantiku už tolik neprožíváme. Člověk je utahaný z práce a těší se, až si zaleze do postele a ukrade si pro sebe chvíli na spánek. Mohou mít oddělené ložnice i nějaké výhody? To posuďte sami.

  1. Nikdo nesvítí dlouho do noci lampičkou a vy můžete klidně a nerušeně spát. Ačkoliv partner z lásky k vám bude tvrdit, že mu to vůbec nevadí, pravdou je, že musí učinit nějaký ten kompromis, to prostě ke vztahu patří. Nicméně právě to může být příčinou jeho podrážděnosti a únavy. Stejně tak působí i zvuky z televize a jiné důvody ponocování jednoho z partnerů. Jeden může být totiž noční sova a druhý ranní ptáče. Tudíž každému může vyhovovat jiný spánkový rytmus.
  2. Ponožky vedle postele. Jestli něco ženu opravdu vytáčí, pak je to kupka oblečení, která zbyla po odchodu partnera do práce. Ona se snaží o našňořenou a voňavou ložnici s trendy povlečením a přehozem, on si neumí po sobě ani ustlat a ještě trousí svršky oděvů. Kam se vypařila ta romantika? Nahradili ji drobky v posteli a poházené oblečení. Zkrátka je to tak a lépe než cepovat dospělého chlapa za tyto zlozvyky, ať si je provádí ve své ložnici. Ve finále může jít o milionového chlapa, každý má zkrátka nějaké neřesti.
  3. Dle průzkumu až 84% chlapů řeže jako dřevorubec. Ano, řeč je o chrápání. V zájmu kvalitního spánku, který je důležitý pro zdraví, je lépe spát v oddělené ložnici. Jak byste u soudu chtěli jinak vysvětlit důvod rozvodu, že váš drahý nesnesitelně chrápe? Oddělená ložnice je tudíž menší zlo. Přece nevezmete dětem tátu jen proto, že řeže v noci dříví.
  4. Oddělené ložnice věřte či nikoliv mohou vnést novou jiskru do erotického života. Ve své ložnici můžete čekat na svého partnera připravená, jako zamlada. Neuvidí vás lézt do postele ve vytahaném pyžamu s natáčkami na hlavě, ale oděnou do hezkého prádélka. Stejně tak vás po probuzení neuvidí rozcuchanou a oteklou. Ano, právě o tom je láska, že vás miluje takovou, jaká jste, ale zkrátka toto je jeden z bonusů oddělených ložnic.
  5. Oddělené ložnice preferují většinou novopečené maminky, které chtějí dopřát svým velmi zaměstnaným manželům a živitelům hladových krků spánek. Samozřejmě v péči o dítě je možné se střídat, občas si potřebuje odpočinout a nabrat síly i maminka.
  6. Dalším z bonusů je ten, že si každý vytvoří kus prostoru sám pro sebe, což je pro fungující vztah důležité. Žena se nemusí bát použít romantickou barokní komodu, starorůžovou barvu na zdi, bílý chlupatý kobereček a muž, ať si zařídí rovněž ložnici podle svého gusta. Pokud to dvěma lidem takto vyhovuje a fungují jinak normálně, proč ne?

Záchrana vyčpělého vztahu

Usínání vedle sebe, vnímání vůně a dechu toho druhého prohlubuje vzájemnou intimitu. Pokud nemáte nejmenší důvod k odděleným ložnicím, zapomeňte na výhody výše popisované. Bylo prokázáno, že oddělené ložnice mohou zachránit i vyčpělý vztah. Je to lepší řešení než se úplně rozejít a později litovat. Tudíž sami posuďte, zda by vám to bylo přínosem či nikoliv.

Obrázek: pixabay