Moly se vašemu domovu budou vyhýbat obloukem. Tyto přírodní odpuzovače fungují na moly šatní i potravinové

Fotografie: Depositphotos

Nedovřená šatní skříň, poctivě uleželé ořechy nebo mouka – a problém je na světě. Jak se efektivně zbavit molů?

Ať už máte doma mola „módního nadšence“, nebo vám ve spižírně poletují jejich bratranci „otesánci“, s jejich likvidací byste neměli příliš otálet. Naštěstí vám k jejich eliminaci postačí jen pár drobností, které pravděpodobně najdete doma. Na drahé chemické přípravky z drogerie rovnou zapomeňte.

Není mol jako mol

Mol, drobný motýlek, kterého v žádné domácnosti nevidí úplně rádi. A nezáleží přitom na tom, jestli vyletí ze skříně, nebo ho najdete v kuchyni či spíži. Tak jako tak jde o škůdce, jehož larvy škodí, kudy chodí. Nebo spíše lezou. A právě proto je dobré jejich množení předcházet a dospělé jedince vyhubit a „mladými“ napadané věci nemilosrdně vyhodit do popelnice.

Rad, jak se molů v domě vyvarovat, existuje celá spousta. I na BydlímeÚtulně jsme psali o prevenci v podobě směsi octa s vonným olejíčkem, jež nevoní především tzv. potravinovým molům. Pod tímto označením se přitom skrývají zavíječi, již ke své přezdívce přišli na základě podobnosti s těmi opravdovými moly. Těmi, kteří když dostanou příležitost, si pochutnají především na vašem oblečení. Web EleganzaPlus ale nabízí levné řešení proti oběma těmto neřádům.

Díky této domácí pasti se vám komáři vyhnou obloukem. Tato přírodní směs vás nebude stát ani korunu

Provoň domov, zbav se mola

Heslem z podnadpisu by se jednoduše dalo shrnout, jak na tyto protivné motýlky vyzrát. Pro větší efektivitu se zaměřte na konkrétní druh, který se vám objevil doma:

Fotografie: Pexels
  • Mol, který módu doslova „žere“ – ve skříních s oblečením se rád usazuje mol šatní, kožešinový nebo čalounový, jak uvádí portál KrejsaShop. Jejich larvy se totiž živí látkami ve vláknech oblečení. Spolehlivým odpuzovačem je pro ně klasické tvrdé mýdlo napíchané hřebíčky. To zároveň provoní i vaše oblečení, oproti dalším repelentním pachům, jako je česnek nebo jablečný ocet.
  • „Mol“, co je v kuchyni jako doma – potravinový mol (správně zavíječ) je i přes svůj kulinářský zápal alergický na vůni bobkového listu nebo čerstvých ořechových listů. Umístěte je proto do skříněk se sypkými potravinami, které tito škůdci milují, a odraďte je od jejich návštěvy.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*