Díky této domácí pasti se vám komáři vyhnou obloukem. Tato přírodní směs vás nebude stát ani korunu

Fotografie: Freepik

Zbavit se komárů – to je jedna z ústředních myšlenek každého z nás, jakmile se výrazněji oteplí. Tento dotěrný hmyz číhá venku i v bytě.

A už je tu zase sezona komárů. S příjemným jarem a létem přicházejí i nepříjemné jevy, a těmi je dotěrný hmyz. A lidé hledají cesty, jak se před ním účinně ochránit. Existuje zajisté celá řada chemických repelentů, které můžete používat. Avšak člověk stále víc prahne po alternativách na přírodní bázi. K takovým repelentům patří třeba levandulový olej. Když se jím potřete, komáry odpudí, a přitom ještě zklidní vaši pokožku.

Přírodní repelenty

Nejúčinnější je však olej z citronového eukalyptu. Ten bývá často používán jako efektivní složka i v chemických přípravcích proti komárům. Odborná studie z roku 2014 dokonce prokázala, že směs obsahující 32 % tohoto oleje poskytovala ochranu proti komárům po dobu tří hodin. Účinné bývá i pěstování některých rostlin, které jsou tomuto hmyzu nepříjemné. Jedná se o rozmarýn a šantu kočičí, jež můžete mít jak na záhonku, tak i v květináči. Ten si přenesete tam, kde se právě zdržujete.

Abyste se však mohli pustit do křížku s komáry, je zapotřebí vědět, jaké prostředí jim nejvíce vyhovuje. Je pro ně důležitá stojatá voda, v níž se množí, píše web RecettesPlat. Proto je nutné se takových zdrojů na svém pozemku a v blízkosti domu zbavit. A když se rozhodnete vytáhnout do boje proti komárům přírodní cestou, bude to nejen účinné, ale také šetrné k vašemu zdraví i k přírodnímu prostředí.

5 rostlin, které nesnáší klíšťata

Tyto rostliny odpuzují klíšťata. Ujistěte se, že je máte na zahrádce

Přírodní pasti na komáry

Zbavit se komárů můžete i díky nastraženým pastem. Tato první funguje nejen na komáry, ale i na mouchy. Budete potřebovat plastovou láhev o objemu 1,5 litru, 200 ml vlažné vody, 1 gram droždí a 50 gramů hnědého cukru. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás sepsali i několik tipů, jak se ochránit před klíšťaty.

Postup:

  • Láhev rozřízněte na dvě části, malý kousek nad jejím středem.
  • Připravenou vodu dejte vařit a přidejte hnědý cukr.
  • Jakmile vznikne sirup, odstavte ho ze sporáku.
  • Nechte zchladnout a pak nalijte do spodní části lahve.
  • Poté sirup posypte droždím. Nemíchejte.
  • Vezměte horní část lahve a vložte ji do spodní části hrdlem dolů.
  • Pak pomocí pásky slepte obě části lahve k sobě.
  • Připravený sladký roztok bude kvasit a bublat, bude se uvolňovat oxid uhličitý. A to komáry naláká, aby vlétli dovnitř.
  • Když se na povrchu přestanou tvořit bublinky, znamená to, že fermentace přestala probíhat a že je zapotřebí obsah obměnit. Komáry totiž past přestane přitahovat.

Je tu ovšem i druhá návnada, a tou je právě stojatá voda. Někde na zahradě připravte větší nádobu a naplňte ji vodou. Komáři se tam budou rádi slétat, aby do vody nakladli vajíčka. Když však přidáte trochu tekutého mycího nebo pracího prostředku, komáři nebudou moci z hladiny odletět, neboť tekutina je nepustí. Abyste večer do této pasti nalákali co nejvíce komárů, vodní hladinu nasviťte.

Ale tím vaše možnosti nekončí. Můžete si vyrobit sprej proti komárům z trochy vody, octa a skořice. Máte-li skořicový olej, je možné sprej aplikovat ihned. Použijete-li práškovou nebo kusovou skořici, nechte ji v octu alespoň jeden den vylouhovat. Účinné jsou repelenty z hřebíčku a také z různých bylinek, uvádí web LivingIPrima.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*