Opuštěná ruina se změnila k nepoznání. Je z ní dokonalý domov

Ani na první pohled stará rozpadlá ruina nemusí být srovnána se zemí. Po rekonstrukci se může proměnit v dokonalý domov. Jednu takovou zajímavou a unikátní proměnu vám ukážeme. Na samotném začátku přitom byla skutečná zřícenina. Byla v tak špatném stavu, že se k ní nedalo ani přiblížit. Jediným plusem bylo to, že ji muž pořídil za velmi dobou cenu.

Byla to výzva

Většina lidí by se asi rozhodla pro jediné. Nemovitost by srovnali se zemí a postavili si nový dům. Majitel této zbořeniny si však řekl, že ji opraví. Byla to skutečná výzva a na začátku bylo jasné, že to bude náročné. Už nyní můžeme říci, že se to povedlo a že výsledek stojí za to. Stačí si stavby porovnat a nebudete věřit svým očím.

Unikátní kombinace

Právě možnost rekonstrukce nabídla něco, co by nová stavba nikdy neumožnila. Byla to kombinace stylů, které skvěle vypadá a dobře slouží. Máme na mysli hlavně původní prvky v podobě zdí nebo trámů, které zůstaly v nové nemovitosti i nadále. To nejenom ukazuje na jejich kvalitu, ale také to celkově vylepšuje samotný vzhled tohoto krásného a stylového domu.

Bylo třeba investovat

Je jasné, že pokud byla ruina zbourána a pokud by byl postaven nový dům, asi by to bylo levnější. Zároveň by se však nov majitel nemohl pyšnit tím, co dokázal. Že v podstatě zachránil původní rozpadlou nemovitost a dokázal z ní vytvořit plnohodnotné bydlení. Nejenom takové, které je praktické, ale i takové, které je esteticky dokonalé.

Nádherný moderní dům

Původní ruina se změnila k nepoznání. Nyní na jejím místě stojí úchvatný dům, který má řadu moderních prvků. Jsou to krásné exponované stěny, jsou to zajímavě vypadající dřevěné rámy, je to stylové obložení, stejně jako nesmí chybět ani dostatek velkých oken. Změnilo se také okolí domu. Z neprostupného místa se stala skvělá zahrada, která jenom svádí k tomu, aby se na ní dalo relaxovat.

Fotografie: Briand Renault

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]