Orchideje se za výživné hnojivo odvděčí půvabnými květy. Pomohou i slupky z mrkve a aloe vera

Fotografie: Depositphotos

Dopřejte si nádherně kvetoucí orchideje, které vám budou všichni závidět. Postačí vhodné hnojivo, jež si vytvoříte zcela zdarma.

Pěstování orchidejí je vhodné pro začátečníky i zkušené pěstitele. Jejich barevné dechberoucí květy, velikost a rozličnost druhů řadí orchideje mezi nejvyhledávanější rostliny. Stačí ale jen málo a tyto krásky přestanou kvést. S tím pomůže jednoduché domácí hnojivo.

Jak na pěstování orchidejí

Aby orchideje dobře prosperovaly, vyžadují specifické podmínky. Vzhledem ke svému původu jsou náročné na vlhkost vzduchu, kterou preferují v rozmezí 50–80 %, říká web HiGarden. Takových hodnot je ale v domácnosti často nereálné dosáhnout. Pěstitelé proto doporučují okolí orchidejí rosit, velmi jim to prospívá.

Orchideje mají rády dobře propustný substrát a světlé stanoviště bez průvanu. Nesnesou přímé sluneční záření. Nevyžadují ani častou zálivku, dopřejte jim lázeň v odstáté vodě po dobu 20 minut ve chvíli, kdy jsou kořeny a substrát zcela suché. Jednou za čas se také vyplatí je omladit zastřihnutím stonků. Správný postup jsme na BydlímeÚtulně uvedli již dříve.

Rozmnožování orchidejí z odkvetlých stonků snadno a rychle. Zvládne to i začátečník

Hodně květů za málo peněz

Hledáte-li cestu, jak dopřát orchidejím správný poměr živin, které je podnítí v růstu a květu, existuje velmi jednoduché řešení. Web Deccoria radí použít slupky z mrkve. Ty obsahují velké množství draslíku, jenž je pro správný růst zcela zásadní. Společně s listem aloe vera, z něhož si můžete vyrobit například také domácí mýdlo, jak jsme na BydlímeÚtulně informovali, tvoří nepřekonatelné duo.

Slupky z mrkve
Fotografie: Piqsels

Obojí nakrájejte na menší kousky a rozmixujte s 0,5 litrem vody. Nálev přeceďte a zřeďte 2,5 litry odstáté vody. Orchideji tak můžete dopřát několikaminutovou lázeň. Další možností je dát část roztoku do rozprašovače a okolí orchidejí postříkat, případně vatovým tamponem otřít jednou měsíčně listy.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]