Otevřený plovoucí hotel ve Švédsku vypadá jako obří hnízdo

Švédsko je zajímavé svou netradiční architekturou. A to jenom potvrzuje i tento plovoucí hotel. Už jenom nápad je sám o sobě unikátní. A co teprve jeho realizace, která také zaujme na první pohled. Na území švédského Laponska byl otevřen komplex, který je označován jako Arktické lázně. A právě jeho součástí je i tento plovoucí hotel.

Ten však není jediným unikátem. Místo nabídne možnost pozorování polární záře, či skvělé soukromé relaxace.

Leží na hladině řeky

Tento plovoucí hotel se nachází na hladině řeky Lula, která protéká Švédskem. Jeho oficiální název je Hotel Arctic Bath a vyhledává ho každý, kdo hledá jak netradiční ubytování, tak i netradiční zážitky, které přináší jak fakt že je hotel na řece, tak fakt že je uprostřed krásné severské přírody, kterou doplňují opravdu zcela unikátní polární záře.

Otevřený po celý rok

Tento hotel je turistům k dispozici po celý rok. Nutno však říci, že onen dojem plovoucího ubytování si lze naplno vychutnat jenom v době letního podnebí, kdy není řeka zamrzlá. V zimě je celý obklopený ledem, což však také působí velmi zajímavým dojmem. Ten pomáhá navodit i tvar hotelu. Žádnou typickou stavbu rozhodně nečekejte.

Vypadá jako hnízdo

Už na první pohled je vidět, že tvar hotelu je netradiční, protože architekti vsadili na kruhový půdorys. Ten není jediným unikátem. Díky použití různých větví, které vytvářejí i obložení celého hotelu to vypadá, jako by se jednalo o obří hnízdo. Není však určené pro ptáky, ale je určené pro cestovatele, kteří hledají něco nového.

S odkazem na minulost

I když je tento hotel jasným dílem moderní architektury, je unikátní tím, že zároveň odkazuje na minulost. A to k původním řemeslům, která byla v této oblasti běžná. Šlo především o plavení a také využívání dřeva, což byla metoda, kterou následně nahradily auta. Právě plovoucí hotel má připomenout to, že dřevo nepatří jenom na pevninu, ale v minulosti patřilo také na řeky.

Fotografie: Spa Opportunities, Newatlas, Timeandleisure

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]