Pádné důvody, proč mít doma kočku. Jedná se nejen o skvělého společníka

Kočky jsou roztomilé, tiché, nezávislé a bývají bezvadnými společníky. Jejich vrnění je předmětem stálého zkoumání, ví se však, že má léčivé účinky. Přinášíme vám i další důvody, proč si pořídit kočku.

Zdravější srdce

Vlastnit kočku prospívá zdraví vašeho srdce. Hlazení jejich kožíšku snižuje hladinu stresu, tato činnost má uklidňující účinek. Bylo zjištěno, že majitelé koček mají o 30% nižší riziko úmrtí na infarkt.

Fotografie: Pixabay

Jsou čistotné

Kočky věnují skutečně mnoho času péči o svůj kožíšek. Určitě jste si stihli všimnout, že se neustále umývají. Mimo jiné je i pohled na relaxující kočku či kočku, která si pucuje kožich zábavný a uklidňující.

Kočka udržuje dům a jeho okolí bez hlodavců

Majitelé koček se jen zřídkakdy potýkají s problémy myších návštěv. Leda by vám je vaše kočka nosila jako dárky. Myši zkrátka kočku cítí a drží se v uctivé vzdálenosti. A když už se nějaký myší odvážlivec najde, kočka si s ním poradí.

Kočka i pro zaměstnané lidi

Možná je vám samotným smutno, ale pořídit si pejska by bylo sobecké, vzhledem k vašemu vytížení. Kočka je samotář a pokud ji dopřejete ještě druhou kočku (kamaráda/kamarádku) nebo dostatek hraček, vaše nepřítomnost ji nijak neublíží. Výhodou je, že kočku nemusíte venčit. Navíc se domů člověk i těší, když tam na něj čeká společník.

Fotografie: Pixabay

Další důvody, proč si pořídit kočku

  • Budete šťastnější – při mazlení kočky se do mozku uvolňují endorfiny, díky čemuž budete šťastnější

  • Jsou tiché – kočka neštěká a neotravuje tak sousedy

  • Kočka je soběstačná, je osobnost a hlavně je levnější (méně náročnější)

  • Šetří životní prostředí – zajímá-li vás životní prostředí, mohlo by vás nadchnout, že kočky toho snědí méně a mají tak menší ekologickou stopu než psi

  • Nejsou tak fixované na svého pána – kočky milují své poddané, o tom není pochyb, ale snášejí odloučení (v případě dovolené) lépe, než psi

  • Uklidit kočičí toaletu je menší vopruz, než chodit ven v dešti na procházku se psem