Jak se ubránit náletům holubů na váš balkon a zamezit jejich návratům

Holubi dokáží udělat na balkonech pořádný binec. Mimo to, že ráno nás probudí svým vrkotáním i přes zavřená okna a „pokadí“všechno co se dá. Holubi mohou být také pohromou pro alergiky a jsou přenášeči parazitů.

Existuje hodně triků a návodů, jak se holubů zbavit, ale ne každý musí být účinný. Určitě není ani vhodné požívat nehumánní prostředky, jako je trávení. Jednou je to živý tvor a trávení či střílení určitě není na místě. Zkuste triky, které vám poradíme v dnešním článku.

Provázky

Zkuste proplést mezi zábradlím provázky a pokračujte až směrem nahoru, kde musíte provázky nějakým způsobem uchytit. Tato metoda je levnější náhradou za sítě.

Sítě

Pokud vám nevadí investovat, nechte si instalovat na balkon sítě. Patří k jedněm z nejúčinnějších variant ochrany proti vrkajícím holubům. Upevňují se na očka a ochrání váš balkon před nálety. Sítě vydrží podle kvality až několik desítek let. Existují i shrnovací varianty, ať si doma nepřipadáte i vy jako ve vězení.

Plastový havran

Havrani patří k predátorům, jež si rádi pochutnají na holubích vejcích a zvládnout zpacifikovat i dospělého holuba. Pořiďte si tedy novou dekoraci – plastového havrana na zábradlí. Ten odradí nejen holuby, ale špačky a jiné ptactvo.

Lesklé dekorace

Pořiďte si na balkon lesklé dekorace, které budou na slunci vytvářet odraz. Často se pro tyto účely používají CD, která různě rozvěsíte po balkoně. CD můžete nalámat na kousíčky a polepit s nimi květináče, případně položit CD i na okenní parapet. Ovšem máte-li balkon spíš ve stínu, tento trik nebude účinný.

Zasklení balkonu

Jestliže jste již zkusili všechno možné a holubi se k vám stále vrací, nezbývá než zasklít balkon a zamezit holubům přístup definitivně.

Pořiďte si kočku

Kočka spolehlivě odradí nejen myši, ale holuby a jiné ptactvo. Zajistěte balkon tak, aby kočičce nehrozil pád a nechte ji pobývat na balkoně. Holubi si na takovou návštěvu netroufnou. Jestliže se vám nápad s kočkou příliš nezdá, zkuste si koupit elektronický plašič ptactva.

Obrázek: pixabay