Ze starého vagonu vytvořili jedinečné rekreační ubytování. 2 podlaží nabízí i kuchyni a krb

Fotografie: Depositphotos

Rekreační ubytování staví majitelé pro své budoucí hosty z karavanů, maringotek, lodí, a dokonce i z železničních vagonů.

Před časem narazil Američan Jim Dotzenrod z Decorah ve státě Iowa podél silnice na řadu starých vyřazených vlakových vozů. Jezdil kolem nich často, až se rozhodl jeden z nich koupit a přestavět ho na ubytování, které by pak mohl nabízet k pronájmu prostřednictvím Airbnb. Když se na majitele obrátil, zjistil, že žádný z deseti vagonů není na prodej, jak uvádí MyPositiveOutlooks. Jenže červíček zahlodal a Jim se už svého plánu pustit nechtěl. A tak hledal, až na jeden vlakový vůz natrefil v recyklačním dvoře, kde měl být rozřezán na šrot.

Tesař koupil vagon i s kolejemi

Jim s majitelem recyklačního dvora uzavřel smlouvu a koupil vagon vyrobený v roce 1973 za 8 tisíc dolarů (asi 185 tis. Kč). Jimovi tehdy bylo již 65 let, avšak díky letité praxi se vyznal v rekonstrukcích nemovitostí. A proto byl tento vysloužilý tesař připraven přestavět železniční vůz na plnohodnotné obydlí. Velká výzva přišla hned na počátku: přepravit vlakovou kabinu z vrakoviště na Jimův pozemek se zdálo nemožné. V recyklačním dvoře však měli jeřáb i návěs. A také dva bagry. A tak na kabinu nasadili popruhy a zvedli ji na návěs.

S pomocí těžké techniky se celá věc zdařila a starý železniční vagón se ocitl na dvoře Jimova domu. Kromě vozu koupil tesař také „kus železniční trati“. Jinými slovy obstaral i koleje, které sloužily jako základna pro tento vagon o rozměrech 9 x 2,6 metru. S Jimem spolupracovala i jeho dcera Danielle Dotzenrod, jež především navrhovala interiér. Její otec pak využil své tesařské dovednosti a nahradil dřevem původní vnitřek vagonu, který příliš zapáchal naftou.

Nápaditý muž si postavil bunkrovou chatu, která má sloužit i jako penzion. Je kompletně vybavená

CR Station Train Caboose po rekonstrukci

Celý vagon získal dokonalý obytný prostor. Je rozdělen na přízemí a patro, do nějž se vstupuje schodištěm umístěným při stěně. Schodiště Jim sám ručně vyrobil. V přízemí se nachází kuchyň s varnou deskou, mikrovlnnou troubou, lednicí a nádobím. Do obývací části se vešla pohovka, kde si návštěvníci mohou odpočinout a ohřát se u elektrického krbu. V objektu najdete i koupelnu se sprchou a WC. Vagon má manželskou postel, palandu a dvě samostatná lůžka. Wifi, TV a klimatizace je samozřejmostí, jak uvádí web BusinessInsider.

Hostům poslouží také venkovní dřevěná terasa. Mohou zde odpočívat, kochat se krajinou a výhledem na Jimovu pastvinu s koňmi. Mimo jiné si návštěvníci mohou objednat projížďku v kočáře taženém koňmi. Majitelé uvádějí, že přeměna železničního vagonu na ubytovací zařízení trvala šest měsíců a stála 4 tisíce dolarů (asi 92 tisíc korun).

V okolí si mohou hosté dopřát řadu aktivit – například jízdu na kajaku, prohlídku památek, návštěvu tamního pivovaru či si dopřát výcvik na blízké střelnici. Jinou možností ubytování přes Airbnb je unikátní stromový domek, o němž jsme na BydlímeÚtulně už psali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*