Připravte si kouzelný pytel hnojiva pro orchideje na celý rok. Rostliny po něm pokvetou jako šílené

Fotografie: Freepik

Jeden kouzelný sáček hnojiva, které si můžete vyrobit doma, nahradí vrchní zálivku pro orchideje na celý rok. Je to velice jednoduché.

Každá žena, která doma pěstuje orchideje, chce, aby jí co nejdéle kvetly a dělaly radost. Ačkoliv je péče o ně víceméně jednoduchá, je třeba dodržovat pár pravidel, aby se jim u vás dařilo. Jedním z nich je používání toho správného hnojiva. Ale nemusíte chodit do obchodu kupovat to nejdražší, protože to úplně nejlepší si vytvoříte sami v pohodlí svého domova.

Můžete ho používat celý rok

K vytvoření tohoto hnojiva budete potřebovat čisté a suché vaječné skořápky, kokosový substrát a koňský hnůj v granulích. Nejprve si rozdrťte skořápky a poté všechny složky smíchejte. Naplňte touto směsí síťovaný sáček, který zavažte na obou stranách. Ano, tak jednoduché to je. Tento sáček potom připevněte tím způsobem, aby byl blízko kořenů orchideje.

Fotografie: Pexels

Rostlina se touto směsí může živit déle než rok a nic jiného už nepotřebuje. Její květy budou naprosto dokonalé. Kořeny orchideje totiž prorostou dovnitř síťovaného sáčku, a mohou tak být přímo krmeny. Zhruba jednou za rok můžete sáček vyměnit za nový.

Jak poznáte, že máte orchidej zalít

Je jasné, že nechcete, aby vaše orchidej uschla a nebo naopak byla přelitá. Spolehlivým indikátorem, podle kterého poznáte, že rostlina potřebuje zalít, jsou její kořeny. Pokud budou mít stříbřitou barvu, utíkejte pro konvičku a rostlinu zalijte. Pamatujte na to, že žádná orchidej nesmí stát trvale ve vodě. Na druhou stranu byste ji také neměli nechat úplně vyschnout.

Další věc, která orchideje dost často poškodí, je zimní průvan. Stačí jen chvilka chladného závanu vzduchu a rostlině za několik dní opadají květy a postupně odumře. Čím teplejší a světlejší bude místo, na kterém bude orchidej stát, tím lépe pro ni. Ale také bude potřebovat více vody. Pečovat o orchideje není složité, jen je třeba si zapamatovat několik zásad.

Zdroj: GardeningKnowHow, Orchideria

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]