Plemena psů, na které je dobré zapomenout, pokud nemáte zkušenosti s výcvikem

Fotografie: Freepik

Pokud sníte o pořízení prvního psa, na tato plemena byste měli raději zapomenout. Výcvik a výchova těchto jedinců bývá velmi obtížná, vyžaduje zkušeného a ostříleného kynologa.

Jestli-že vybíráte svého prvního psího parťáka, měli byste tomu také přizpůsobit svůj výběr. Platí, že vzhled není všechno. Měli byste si vybrat takové plemeno, které vám bude povahově vyhovovat, a zároveň by nemělo být příliš těžké psa vychovat a vycvičit. Existují plemena, která jsou tvrdohlavá, svéhlavá, hodně se prosazující a je s nimi velmi mnoho práce. Takoví psi vyžadují opravdu experta kynologa a jako prví psí přítel rozhodně nejsou vhodná. O kterých plemenech je řeč?

Fotografie: Freepik

Akita inu

Akita je hrdá a nezávislá. Má poměrně malý zájem o práci s psovodem, i když samozřejmě akita není pes, kterého nelze vycvičit. Je však lepší, když ji má v rukou zkušený cvičitel. Tento krásný, okouzlující, velký pes je docela dominantní a vyznačuje se tvrdohlavostí. Vyžaduje pečlivou a trpělivou socializaci, tato důležitá fáze života každého psa je obzvláště důležitá u tohoto plemene. Jedná se o psa zdrženlivého a obecně sebevědomého, nezkušený člověk může mít potíže se čtením jeho řeči těla. Silný lovecký instinkt většiny akit také neulehčí úkol začínajícímu majiteli.

Americký stafordšírský teriér

Není nejlepší nápad začít dobrodružství s tímto plemenem. Je pravda, že mnoho dobrých vlastností tohoto plemene, jako je komunikace, srdečnost, inteligence, veselost, nedostatek strachu přináší ovoce. Nezkušení majitelé těchto roztomilých psů nejsou schopni číst extrémně jemné signály, které dávají, a nejsou připraveni na náhlou změnu nálady psa, který špatně snáší další psy.

Belgický ovčák

Tito psi oslavují triumfy po celém světě. Jsou extrémně inteligentní, učenliví, ochotní pracovat a vytrvalí. Ale jsou to také psi s poměrně vysokou úrovní agrese, kterou nasměrují buď na své okolí (jiní psi, někdy lidé), nebo někdy na své vlastní majitele, pokud dělají příliš mnoho chyb při komunikaci s nimi. Člověk bez zkušeností má více šancí udělat takové chyby. Kromě toho se tento pes učí okamžitě z našich činů a je velmi obtížné později odstranit chyby. Dobrý psovod by měl tomuto plemenu dokonale vládnout, měl by mít vrozenou autoritu a důvěru a mít zkušenosti s jednáním se psy.

Fotografie: Freepik

Rotvajler

Inteligentní a dychtivý učit se. Velký, masivní pes, je domácí zvíře pro úzký kruh vědomých majitelů, nejen kvůli své velikosti a síle. Je to rozhodně dominantní pes, v dobrém slova smyslu. Jde o to, že tento typ psí osobnosti musí být veden mužem obdařený podobnými charakterovými rysy. Pes je inteligentní a naprosto láskyplný ke svým lidem, miluje objímání a hlazení, ale může udělat ošklivé překvapení lidem, kteří jsou příliš měkcí nebo neviditelní pro psí svět.

Dalším problémem může být postoj rotvajlerů k ostatním psům (rád vyvolává rvačky) a silný instinkt chránit svůj vlastní terén a své vlastní lidi. Je to skvělý pes pro lidi, kteří vědí, co chtějí, se silnou osobností a znalostmi tréninku.

Zdroj: PetMD

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]