2 ženy vlastnoručně přestavěly zahradní domek na útulné bydlení, které nyní pronajímají hostům

Fotografie: Depositphotos

Přeměnit zanedbaný zahradní domek na pohodlné ubytování k pronájmu přes platformu Airbnb se rozhodly dvě ženy. Ukazují tak zájemcům i svou kulturu.

Dvě ženy z USA, přítelkyně Mariryan a Heather, se rozhodly, že se postarají o vedlejší příjem, tedy přivýdělek. Na svém dvorku měly zahradní domek, starou surfařskou boudu, kterou využívaly jako umělecké studio. Jenže – když v hlavě vznikne plán, obzvláště lidé s uměleckou duší se ho neradi pouští. A stejné to bylo i u těchto dvou žen. Dílo promyslely a pustily se do něj. A nebylo to jen tak, že na co sáhly, to se podařilo. V podstatě celou dobu procházely procesem učení: jak rámovat okna, obkládat stěny apod. Pustily se do práce, v níž se kreativita prolíná s řemeslnou zručností, píše MyPositiveOutlooks.

Ubytování přes Airbnb

Výsledkem jejich snažení je rekreační domek v mořském a plážovém stylu, který nabízejí k pronájmu na Airbnb. Tato online platforma umožňuje lidem z celého světa pronajímat si navzájem ubytování. Služba poskytuje jedinečnou alternativu k tradičním hotelům a penzionům, nabízí možnost ubytování v soukromých domech, bytech, anebo dokonce ve stromových domech či různých tiny house. Airbnb nabízí nejen ubytování, ale i zážitky, jako je třeba vaření s místními šéfkuchaři, umělecké dílny nebo dobrodružné výlety.

Důraz je kladen na komunitní aspekt a sdílení zkušeností mezi hosty a hostiteli. Platforma je přístupná jak pro ty, kdo chtějí cestovat, tak pro ty, kteří chtějí pronajímat své vlastní prostory. Bezpečnost a důvěra jsou klíčové, proto Airbnb zahrnuje ověřování identity, bezpečnou komunikaci a ochranu plateb. Na Airbnb se pronajímá i stromový domek, jak jsme na BydlímeÚtulně také uvedli.

Starou garáž pro babičku proměnili na luxusní bydlení, které nabízí vše potřebné

Surf Shack na dvorku

Mariryan je umělkyně a tento tiny house je důkazem jejího odhodlání a tvůrčí variability. Spolu s Heather vytvořily krásné umělecké dílo, které je i funkční, uvádí web TheSun. A vydělává peníze. Tato snaha odráží širší trend, kdy jednotlivci s uměleckým cítěním a vzděláním přebírají sami zodpovědnost za přizpůsobení svého životního a pracovního prostředí tak, aby lépe vyhovovalo jejich tvůrčím potřebám.

Na této cestě často získávají nové dovednosti a překonávají výzvy. Takové projekty nejsou pouhými rekonstrukcemi nebo jen estetickou záležitostí, ale přetvořením prostoru, v němž se odráží umělcova vize a vynalézavost. Navíc je tento krok příkladem jak podnikatelského ducha, tak moderního trendu sdílené ekonomiky, kdy člověk sdílí svůj majetek s cestovateli z celého světa. A poskytují nejen ubytování, ale hosté tak sdílí i místní zážitky a osobní kontakt s životem daného prostředí. Což jim třeba tradiční hotelové prostředí zprostředkovat nedokáže.

Blíž ke světu pronajímatele

Malý domek, který ženy připravily, poskytuje hostům relaxační útočiště, propojení s přírodou, možnost zkoumání místních památek i kultury. A běžný život hostitelů. Svou rekreační chatku ženy nazvaly Surf Shack. Její renovace přišla asi na 700 tisíc korun a přeměna trvala půl roku. A výsledný efekt vidíte na přiloženém videozáznamu. Hosté se zde ocitnou v takřka podmořském světě. Kam se podíváte, všude motivy oceánu, včetně chobotnic a hřebenatek, mořských bublin a vlnek. A má výhled na bazén se stromy a fontánami. Před domkem je i zahrádka se spoustou místní zeleniny.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*