Pozitivní energii v domácnosti zajistí tyto pokojové rostliny. Schvalují je i odborníci na feng-šuej

Fotografie: Freepik

Existuje mnoho rostlin, které jsou pro vás skutečně pozitivní, a to nejen díky filtraci a čištění vzduchu. Některé pokojové rostliny mohou přinést mnoho dobrého a pozitivního do vašeho domova.

Podle mistru feng shui všechny venkovní i pokojové rostliny vydávají neviditelnou pozitivní energii, tzv. univerzální životodárnou energii čchi (čchi se nachází v nás a kolem nás – ve vodě, květinách, zvířatech i větru). Díky jeho nepřerušovanému toku se cítíme dobře, klidní a zdraví. Seznamte se s osmi druhy rostlin v květináčích, které vydávají nejpozitivnější energii a neměli by chybět ve vašem domově i v práci.

Co je rostlinná energie? V závislosti na tvaru a vzorů listů se energie rostlin může šířit jemně nebo agresivně. Kvetoucí a velké rostliny vydávají nejvíce energie čchi. Je také známo, že tím plnější tvar rostliny a kompaktnější tvar, tím lépe se v její společnosti cítíme.

Fotografie: Freepik

Rostliny s dobrou energií

Při výběru květin v květináči pro dům nebo byt byste se měli řídit svou vlastní intuicí a podmínkami, které doma máte. Uvádíme pouze příklady rostlin, které produkují tu nejjemnější energii čchi, která je dobrá pro každého, bez ohledu na věk, pohlaví nebo dispozice vašeho bydlení. Mezi rostliny, které nejvíce šíří dobrou energii, patří mimo jiné:

  • strom štěstí (Crassula),
  • alpská fialka,
  • africká fialka,
  • begonia a mnoho dalších.

Za „strom štěstí“ mluví už jeho jméno

Crassula, neboli strom štěstí je krásná a nenáročná sukulentní rostlina, která pochází ze střední Afriky. V bytě dorůstá až do výšky asi jednoho metru. Pěstuje se hlavně pro atraktivní masité zelenošedé listy (často s červeným okrajem). A právě díky nim rostlina vydává pozitivní vibrace. Rovněž se věří, že přítomnost stromu štěstí podporuje štěstí. Během vegetačního období (od března do srpna) vyžaduje jasná, slunná místa, mírně zalévat a jednou za měsíc hnojit.

Maranta není nejjednodušší pokojová rostlina, ale vypadá naprosto jedinečně. Má hedvábné, jako by ručně malované listy. Maranthus pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Zajištění vysoké vlhkosti je základem úspěšného pěstování. Musíte ji proto pravidelně stříkat vodou, v létě denně, v zimě dvakrát týdně. Nepotřebují moc světla, a proto je můžete nechat na stinném místě, ale v zimě vyžadují jasnější umístění.

Fotografie: Freepik

Fialky se skvěle hodí do každého domova

Alpská fialka je nejoblíbenější kvetoucí pokojovou rostlinou a bohužel jednou z nejvíce náročných. Alpská fialka není snadná na pěstování, protože se s ní často zachází jako s květinou na jednu sezónu. Za správných podmínek ale může vydržet několik let. Rozhodující je aklimatizace rostliny na podmínky v našich bytech. Nemají rády průvan, cigaretový kouř, ústřední topení a vysoké teploty.

Africká fialka je jednou z nejoblíbenějších možností a jednou z nejdéle kvetoucích rostlin. Některé odrůdy si můžete užívat během celého roku. Můžete přitom vybírat z asi 100 odrůd fialek, které kvetou bíle, červeně, růžově nebo tmavě fialově. Květy mohou být jednoduché nebo členité. Africké fialky nemají vysoké požadavky. Dávají přednost dobře osvětleným místům a přiměřenému množství vody.

Zdroj: Bloomscape