Přihrádky v pračce jsou označeny, abyste lehce poznali, co do které máte nalít nebo nasypat. Nesprávná aplikace pracích prostředků může zkazit celé praní.
Někdy spotřebitelé, když zakoupí novou pračku, začnou sypat prací přípravek a nalévat aviváž do přihrádek jen tak bez rozmyslu. Možná by se snad v některých případech dalo říci, že i intuitivně. A to když předpokládáte, že tak, jak jde za sebou prací cyklus, musí jít za sebou i jednotlivé přihrádky. Ale ono to tak není vždycky. Někdy je otvor na aviváž uprostřed a vy přípravky nalijete či nasypete nesprávně.
Dvě komory k praní, jedna k osvěžení prádla
Nestalo se vám, že prádlo bylo občas nedostatečně vyprané, že bylo drsné nebo že nevonělo? Mohlo se vám totiž právě stát to zásadní faux pas při praní – dali jste ingredience do nevhodných otvorů. Člověk si myslí, že už je dost zkušený, protože za život leccos vyzkoušel, ale výrobce si najednou zamane a připraví na vás malou past. Proto je vždycky důležité, abyste při nákupu nové pračky (ale i každého jiného elektrospotřebiče) důkladně pročítali návody k použití, doporučuje web GPl.
Každá pračka je vybavena dávkovačem s několika přihrádkami. A ty jsou určené pro různé typy pracích prostředků a aviváže. K praní jsou určeny zpravidla dvě komory značené I a II (nejmodernější pračky to mají ještě trochu jinak). Jedna slouží k nasypání či nalití přípravku k předeprání textilií (I), tedy na předpírku, druhá na samotné praní (II). Třetí přihrádka je určena na aviváž (nebo na ocet, chcete-li ho použít místo aviváže). Je označena symbolem květiny, což má odkazovat na hebké a nadýchané bavlníkové květy – tedy jemnost a nadýchanost prádla, píše web TomsGuide.
Jediné otočení knoflíku na pračce vám ušetří hromadu peněz. Tuto chybu dělá většina Čechů
Chyba povede k novému praní
Také na ní bývá někdy vyražena hvězdička. Jenže komory nemusí být nutně situovány v tomto pořadí za sebou. A tak se vám může klidně stát, že nasypete prášek do přihrádky k předpírání, a přitom nastavíte program, který je vůbec neobsahuje. Anebo v průběhu praní do bubnu nateče aviváž, protože jste ji nenalili správně. A třeba do posledního máchání vám steče prací gel, neboť byl v nesprávné komoře. Taková chyba je určitě k vzteku, neboť v tomto případě musíte celou dávku vyprat znovu.
Bude to stát spoustu času, ale i peněz – nový prací cyklus je další spotřeba vody a elektřiny i nové dávky přípravků. Někdo zase lije avivážní roztok rovnou na buben. Není to přímo chyba, ale přípravek se nemusí rovnoměrně rozložit do všeho prádla. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás sepsali, jak můžete ušetřit na spotřebě elektřiny.
Napište komentář