8 využití aviváže v domácnosti – aviváž nemusíte používat pouze při praní

Většinou jsou lidé zvyklí používat aviváž pro zjemnění a provonění prádla. Jenže aviváž nemusí sloužit pouze k tomuto jedinému účelu. Jeho schopnost zjemnit a provonět lze doma využít i jinými způsoby. Jednoduše řečeno můžete ho použít při úklidu, když vám dojde nějaký čisticí prostředek anebo budete prostě jen chtít, aby vaše domácnost krásně voněla.

  1. Aviváž jako leštěnka

Namočte si hadřík trochu do vody, aby byl vlhký a nakapejte na něj aviváž. Tímto hadříkem pak utřete doma prach. Aviváž má skvělou schopnost prach na sebe nachytat, nábytek vyleštit a ještě provonět vaši domácnost.

  1. Zářivě čistá koupelna

Smíchejte si aviváž s vodou – 1 dílek aviváže, 2 dílky vody a tímto roztokem pak vyleštěte v koupelně kachličky, vanu, toaletu a nezapomeňte také na podlahu. Aviváž perfektně čistí ulepená místa od laku na vlasy.

  1. Podlahy

Roztok je vhodný také pro PVC a plovoucí podlahy. Navrátí jim lesk a dodá ještě neodolatelnou vůni.

  1. Odstraňovač starých tapet

Rozhodli jste se, že strhnete staré tapety a obléknete váš interiér do nového kabátku? Pak si připravte roztok vody a aviváže 1:1 a namočte do něj houbu či váleček (případně dejte roztok do rozprašovače) a naneste na staré tapety. Počkejte 10 minut a dejte se do strhávání.

  1. Vůně na domácí textilie

Připravte si opět roztok 1 dílek aviváže a 3 dílky filtrované vody, dejte do rozprašovače a hurá do akce. Postříkejte roztokem doma, co se vám zachce. Koberce, závěsy, záclony, ložní prádlo na posteli, otevřete skříň a šplouchněte trochu na oblečení. Vše bude krásně vonět.

  1. Osvěžovač ovzduší

Do nějaké skleničky nalijte aviváž a přidejte vodu 1:1, pak vložte špejle a cca po 20 minutách špejle otočte, ať ty nasáklé do aviváže jsou nahoře. Špejle během dne alespoň 2x vždy otočte.

  1. Zaseknutý uzávěr

Jednoduchá rada zní – kápněte kapku aviváže přímo na jezdce nebo místo, kde se uzávěr zasekl. Během chvíle by měl povolit.

  1. Vůně na toaletě

Nebaví vás neustále kupovat gelová vonítka? Máme pro vás velmi jednoduchý trik. Kápněte několik kapek aviváže do roličky toaletního papíru (uprostřed kartónu). Tekutina se vsákne a vůně se bude šířit. Udělejte to tak pokaždé, když budete dávat nový toaletní papír.

Obrázek: honest.com