Pravidla spojená s ložnicí aneb 5 věcí, které v žádném případě nepatří do ložnice

Ložnice by měla být klidná svatyně klidu a odpočinku. Ne každý však dodržuje pravidla spojená s ložnicí. Pro mnohé je ložnice mimo jiné skladiště kosmetiky, oblečení, knížek a dalších věcí. Pokud se vám tedy špatně usíná či v noci špatně spí, mohou být příčinou věci, které jsou v ložnici navíc a nepatří tam. Tak brání přirozenému odpočinku. Pojďme se dnes podívat na 5 věcí, které do ložnice nepatří.

Pracovní koutek

Pokud chcete mít doma za každou cenu pracovní kout, pak zvolte jiné místo než je ložnice. Stohy dokumentů, papírů a elektronika do ložnice absolutně nepatří. Nemáte-li jiné východisko, pak alespoň ložnici rozdělte na zóny a pracovní koutek oddělte zástěnou a přikrývejte na noc počítač nějakým látkovým přehozem.

Technologie

Do ložnice nepatří žádné moderní technologie (počítač, televizor, mobilní telefon) jedinou výjimku tvoří zařízení pro poslech relaxační hudby. Nejen podle zásad feng-šuej by měla být ložnice plná energie a vzdušná. Veškerá elektronika vysílá negativní proudění, které ruší klidný spánek. Ačkoliv je ložnice uklízená, sladěná, hezká – do této místnosti tyto věci nepatří. 

Nepořádek

Poházené knihy, hračky, ponožky a další oblečení, pokrčené závěsy, rozházená kosmetika, skrčené koberečky působí chaoticky a neorganizovaně. Nepořádek brání proudění energie a narušuje pocit klidu a pohody. Snažte se, aby každá věc měla své místo. Oblečení uložte do skříně nebo odneste do koše na špinavé prádlo. Ten mimo jiné rovněž do ložnice nepatří.

Sportovní koutek

Je hrozně bezva, že chcete cvičit a myslíte na své tělo a zdraví. Nicméně do ložnice sportovní koutek a náčiní nepatří. Ložnici si má člověk spojovat s místem pro odpočinek a relaxaci, tudíž odneste veškeré sportovní potřeby někam jinam. Jediné cvičení, které se hodí do ložnice, je jóga. Ta se dá provádět přímo v posteli před spaním či po probuzení.

Zrcadla

Neumisťujte do ložnice zrcadla. I když nejste pověrčiví (údajně to přináší smůlu), narušuje to vztahy (přivolává nevěru) a kazí pocit bezpečí, protože díky nim má člověk pocit, že není v místnosti sám. To se podepíše na vnitřním klidu. Dále údajně zrcadlo odráží špatnou energii. Když už chcete mít v ložnici zrcadlo tak údajně tak, abyste se v něm z postele neviděli.

Obrázky: pixabay