Myslíte si, že růžová se do ložnice nehodí? Omyl, podívejte se, jak klidná nebo hravá dokáže být

Tóny od jemných růžových až po plnou a sytou fuchsie mohou být překvapivě všestrannou volbou barev pro ložnici. A rozhodně to neznamená, že se ložnice bude podobat dívčímu pokoji. Ovšem důležité je vybrat tu správnou růžovou a ještě ji umně zkombinovat. Pokud růžová patří k vašim oblíbeným barvám, pak se ji rozhodně nemusíte vzdávat. Společně se dnes podíváme na inspiraci, kde vám představíme ložnice v růžovém kabátku.

Vyhrajte si s odstíny růžové

K růžové se hodí poměrně široká paleta barev. Od bílé, krémové, šedé, přes hnědou či fialkovou. Vždy záleží na tom, jaký odstín růžové použijete. Tato ložnice je kombinace hned několika odstínů růžové barvy.

Výmalba a polštáře

Růžovou můžete použít i při výmalbě. Sami vidíte, že není růžová, jako růžová. Lehce narůžovělé stěny doplňují světle růžové polštáře. Velmi střízlivá kombinace, která působí svěže. Pokud se bojíte růžové v ložnici, zkuste to nejdřív s polštáři či povlečením a dalšími drobnými doplňky.

Útulná růžová ložnice

Právě zde můžete vidět, že se již růžové použilo mnohem víc. Růžové ložní prádlo doplňuje skvěle bílá, šedá a dřevěný nábytek. V takové ložnici se člověk určitě vyspí dorůžova.

Romantická ložnice

Tak tato ložnice je opravdu velmi krásná, romantická, ale popravdě řečeno, nedokáži si představit, že by můj partner nad takovou ložnicí jásal. Tato ložnice není sice jako dívčí pokoj, ale hodí se spíše pro single ženu. Případně máte-li v domě ložnic více, můžete si takový experiment dovolit.

Moderní ložnice

Tato ložnice je moderní, útulná, svěží a kombinace barev je opravdu zdařilá. Růžová je tady použita opět formou ložního prádla, což je takové menší zlo, protože někteří muži si růžovou do ložnice nepřejí. Ložní prádlo snad u vás doma projde, pokud budete toužit dostat růžovou barvu do společné ložnice.

Jarní ložnice

Tato ložnice je úžasná, ale takové barvičky uvítáte spíš během jara a léta. Podzim a zima přeje tlumenějším barvám. Nemusíte si hned kupovat růžový taburet, žlutou postel, bohatě vystačí květované povlečení, barevné doplňky, růžový přehoz a třeba pestrý žlutý kobereček, který na konci sezóny srolujete a schováte do skříně. Ložnici mohou oživit i barevné závěsy.

Horká růžová

Na někoho může taková ložnice působit děsivě, pro jiného je to sen. Tady se růžovou nešetřilo a navíc nejde o žádnou nevinnou barvičku. Výrazná růžová tapeta s kytkami, růžové doplňky na posteli, růžový taburet, kobereček a růžová nechybí ani na roletkách. Přítomnost žluté a motivy přírody činí i z této ložnice spíš sezónní záležitost. I když někomu nevadí mít jaro a léto doma po celý rok.

Růžová a zelená ala venkov

Můžete si vytvořit pozitivní venkovský domov tím, že jej oživíte pomocí lidových vzorů v zářivých odstínech. Na této ložnici je něco radostného, veselého, uklidňujícího. Pohledu neunikne zajímavě čalouněné čelo postele. Mimo barev a lidových vzorů působí hřejivě i dotek dřeva, proutěný tácek a živé květy.

Obrázky: idealhome