Přestat vyhazovat bramborové slupky se vyplatí. Lze s nimi vyčistit celou domácnost

Každý z nás má bramborové slupky zafixované jako odpad. Věděli jste však, že se dají využít? Třeba na úklid vaší domácnosti. Pokud nevěříte, podívejte se na několik tipů, jak se dají efektivně využít. Váš domov může být rychle a jednoduše doslova jako ze škatulky. A to vše zdarma, jelikož klasicky by slupka stejně skončila v koši.

Ideální pomocník na mastnotu

Jistě víte, že když máte doma mastné povrchy i mastné nádobí, má s nimi často problém i klasický saponát, kterého je třeba dávkovat velké množství. Když však použijete bramborové slupky, můžete ho nechat ve vaší skříňce. Nebude totiž potřeba. Slupky z brambor totiž obsahují celou řadu unikátních látek, které si s mastnotou poradí mnohdy o poznání lépe.

Pomohou i na další věci

Slupky z brambor však nejsou vhodným pomocníkem jenom na mastnotu. Dobře se hodí také v případě, kdy potřebujete eliminovat různé nečistoty z vašeho jemného prádla, kterému by mohl běžný prací prášek uškodit. Také se hodí, když máte zčernalé příbory, ale i různé kovové suvenýry. I tady je slupka z brambory pomocníkem, který odstraní danou čerň a zajistí opět dokonalý vzhled.

Jak na použití?

Ekologický a také velmi účinný čistič ze slupek z brambor se dá vytvořit velmi jednoduše a také velmi rychle. Základem jsou právě ony slupky, které doporučujeme prohnat mixérem, aby z nich vznikly malé a jemné kousky. Ty následně smíchejte s hrubozrnnou solí. V tu chvíli dostanete speciální čistič podobný čisticím pískům, který je však zcela bez chemie. Ten poté naneste na hadřík nebo houbičku a konkrétní předmět, ale i plochy v domácnosti jím vyčistěte. Mastnota, ale i řada dalších nečistot budou minulostí. Tím si buďte stoprocentně jisti. Navíc nepoužíváte chemii, a hlavně vás tento čistič vyjde na pár korun. Slupky jsou odpadem a kilo soli dnes pořídíte za nižší jednotky korun.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]