Mladý pár si splnil celoživotní sen vlastnoruční přestavbou staré dodávky

Fotografie: RomanM82 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Přestavba dodávky či náklaďáku na funkční domov není v dnešní době už vůbec ničím neobvyklým. I do nepříliš velkého prostoru je možné dostat vše potřebné.

Podobné přestavby se stávají stále populárnější mezi majiteli, kteří chtějí své automobily přizpůsobit specifickým potřebám: cestování, rekreační bydlení; ale mnozí v nich hledají i svůj nový domov. A to třeba proto, aby nemuseli platit vysoké nájemné nebo žádat banku o nevýhodnou hypotéku. Někdo další chce třeba starému nepojízdnému náklaďáku ještě vdechnout nový život.

Skříňová dodávka k přestavbě

Eva a Braydyn se rozhodli pro přestavbu skříňového nákladního vozu Ford E450 z roku 2006. Skříňový typ automobilu je totiž pro různé typy přestavby vlastně úplně nejvhodnější. Motor je výkonný a prostory dostatečné. Takže vy, kteří máte v úmyslu se na cestu přeměny auta na obydlí vydat, věřte, že takové auto je spolehlivým základem pro váš projekt. Při přestavbě je ovšem důležité dbát na kvalitu použitých materiálů i provedení, aby bylo zajištěno bezpečné a dlouhodobé používání vozidla.

Toho všeho se partneři drželi a proměnili dodávku na domov na kolech, který představuje kombinaci praktického využití a stylu. Eva a Braydyn nejprve strávili 2,5 roku v menší dodávce s přívěsem při kočovném životním stylu, píše web MyPositiveOutlooks. Přitom si uvědomili, že potřebují více prostoru a lepší zázemí. To je přimělo k tomu, aby si pořídili výše jmenovanou dodávku a svůj život si trochu vylepšili o větší interiér a zařízenou domácnost.

Cílevědomá žena splnila svoje plány do puntíku díky kompletní přestavbě chátrajícího domu

Praktický i pohodlný domov

A tohle nové obydlí je zbavilo předraženého nájemního bydlení. Takto mohli i nějaké peníze uspořit na svůj budoucí rodinný dům. Kuchyň má pěknou pracovní desku z řeznického bloku a plynový vařič. Samozřejmostí je velký dřez, lednička s mrazákem a několik praktických závěsných skříněk a polic. Kuchyňský prostor disponuje i spižírnou. V koupelně je sprchový kout. Ložnice ukrývá lůžko s velkou matrací z paměťové pěny, televizor a úložné prostory.

Součástí jejich nového domova jsou dvě nádrže: jedna na sladkovodní pitnou vodu (ta je doplněna filtračním systémem, čerpadlem a ohřívačem poháněným propanem) a druhá na vodu užitkovou. A mají v plánu ještě vodní nádrže rozšířit, aby bylo snazší zůstávat delší dobu mimo dosah inženýrských sítí. Nechybí ani robustní energetický systém včetně baterií o kapacitě 600 Ah a měniče o výkonu 3 000 W, které jsou nabíjeny solárními panely na střeše, uvádí web AutoEvolution.

Nový směr podnikání – přestavba dodávky pro klienty

V autě je dostatek úložných prostorů i na různé technické vybavení a sportovní potřeby (surfy, neopreny aj.). A celý interiér vytváří hřejivou a příjemnou atmosféru. Po zkušenosti s přestavbou tohoto vozidla Eva a Braydyn zahájili podnikatelskou činnost – výrobu zakázkových dodávek na míru. Jejich mottem je: „Vy to přivezete, my to postavíme.“ Takto rekonstruují vozidla pro své klienty. O jiném domově na kolech, který má terasu i skleník, jsme na BydlímeÚtulně napsali nedávno.

 

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*