Přestavěné silo působí zvenku poměrně chudě. Uvnitř však nabízí praktické a elegantní bydlení

Fotografie: Richard Humphrey / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

V posledních letech přibývá míst, kde není kam spěchat, kde čas běží zkrátka pomaleji. A jedním z nich je i rustikální mini penzion z bývalého sila.

Masivní přírodní materiály, autentičnost i předměty, z nichž dýchá historie. To je jen drobné představení penzionu ze sila, který vytvořila jistá Američanka na svém pozemku, jak zmiňuje web AdorableLivingSpaces. Tak přijměte pozvání do jejího rustikálně zařízeného projektu.

Tak trochu jiný sběratel

Amy Kleinwachter je sběratelka. Nesbírá ale známky ani mince, její záliba je trochu většího rozměru. Amy totiž sbírá starožitnosti, a to včetně třeba historických částí budov, oken, rámů. Ze získaných materiálů pak upcyklací, jak ji definuje i portál TříděníOdpadu, vytváří nové věci. Nejinak si počínala i v případě přestavby své farmy, jejíž součástí je nově i zrekonstruované staré silo na obilí, které slouží jako mini penzion.

Zvenku Amy silu ponechala jeho plechovou podobu, kterou doplnila menší verandou, interiér pak sladila v rustikálním stylu. Jak zmiňuje i web TheSpruce, tento styl se vyznačuje důrazem na přírodní a surové materiály, především pak dřevo. Přesně toho se držela Amy a celý prostor, který nedisponuje nikterak velkou výměrou, dokázala zútulnit natolik, že si člověk nemá ani šanci uvědomit, že spí ve skladu na obilí. Vše významně umocňuje i dostatek přirozeného světla vstupujícího do objektu.

Přespání jak za starých časů

Návštěvníci obytného sila mají možnost přespat v promyšleně designovém prostoru. Na první pohled naprosto nesourodé doplňky si tu vzájemně notují, ať už jde o plechové cedule, kožená křesla nebo bednu od šampaňského sloužící jako podnožka. Amy si s vybavením prostoru pohrála do nejmenších detailů, přičemž nejvíce asi zaujme její využití starých oken ze zubařského ordinace.

Postavili si unikátní dům z kontejnerů, čímž se vyhnuli nákladné hypotéce

Silo je ideální místo, kde strávit poklidný víkend v duchu starých časů. Jak je patrné z informací na portálu MyPositiveOutlooks, je v něm vše potřebné. Široká postel s ozdobným kováním, pracovní stolek s gramofonem, sezení s kulatým stolkem a stylovými křesly i koupelna s veškerým vybavením. Pokud vás tato přestavba zaujala, podívejte se na další přeměnu sila na elegantní bydlení, kterou jsme sdíleli na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*