Orchideje dosáhnou oslnivé kondice a krásných květů pomocí hnojiva ze sušeného česneku

Fotografie: Depositphotos

Existuje několik způsobů, jak přimět tuto pokojovou rostlinu vykvést do krásy. Jedním z nich je použití tohoto aromatického koření. S jeho pomocí si užijete záplavu barevných květů.

Přestože jsou poměrně náročné na pěstování, patří orchideje mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Díky velkému množství jasně zářivých a barevných květů jsou dokonalou ozdobou jakéhokoliv prostoru. Pokud vám však vaše rostlina ne a ne vykvést, zkuste jí připravit zálivku z tohoto koření. Výsledek vás zaručeně potěší.

Jak přimět orchidej kvést

Aby vám tato květina prospívala, je potřeba jí zajistit ty nejlepší životní podmínky a včas reagovat na jakýkoliv rozmar. Kromě dostatečného množství světla, tepla a vody potřebuje také velmi úrodný a dobře propustný substrát, ze kterého bude moci odtékat přebytečná voda. Její hromadění vede ke vzniku plísní nebo hnilobě kořenů. S kvetením vám pomůže i vhodné hnojivo.

Čím hnojit orchideje

Nemusíte nutně kupovat drahá hnojiva plná chemikálií, která škodí nejen životnímu prostředí, ale i vašemu vlastnímu zdraví. Sáhněte po mnohem bezpečnější a šetrnější variantě a připravte si přírodní směs z koření, které máte v kuchyni. Jednou měsíčně ho nasypte do květináče a těšte se ze záplavy barevných květů.

Jediné, co k tomuto účelu budete potřebovat, je trocha sušeného česneku. Důležité je, aby se jednalo o čistý česnek bez soli. Do květináče nasypte jednu čajovou lžičku tohoto koření a jemně ji zapracujte pod povrch. S každou zálivkou se do půdy budou uvolňovat potřebné živiny, které orchidej potřebuje, aby mohla kvést. Tento způsob vám zaručí, že vaše rostlina nikdy neodkvete.

Kvasnicové hnojivo vytvoří harmonické prostředí pro zahradní i pokojové rostliny

orchidej
Fotografie: Freepik

Na co si dát při pěstování orchideje pozor

Jelikož původně tato rostlina pochází z deštného pralesa, musíte ji chránit před přímým sluncem. Sluneční paprsky by její listy mohly vysušit nebo spálit. Tato rostlina také velmi špatně snáší průvan. Ideálním místem proto bývá severně orientovaný parapet nebo stolek umístěný poblíž okna. Významnou roli hraje i kvalita a teplota vody. Přednost dejte raději té převařené nebo filtrované o pokojové teplotě.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]