Existují lidé, kteří mají na chemické vůně alergii, ale také se může stát, že vám vaše oblíbená vůně dojde. Naštěstí se nabízí celá řada možností, jak si poradit a provonět toaletu přírodními a dostupnými prostředky.
Osvěžovače ovzduší jsou většinou postavené na dvojím působení: desinfekční schopnosti a výrazném provonění. Oba způsoby (tedy desinfekci a příjemnou vůni) zvládnete i bez nutnosti kupovat chemické WC bloky a vůně.
Citron
Jestliže máte doma citron, pak jej můžete použít jak na leštění, tak na provonění. Pokud je vám líto použít citron k úklidu, pak toaletu vyčistěte běžným způsobem a vymačkaný citron, jehož šťávu jste použili do čaje, nevyhazujte. Nakrájejte jej na plátky a položte na poličku či okraj vany, máte-li toaletu společně s koupelnou.
Ocet
Místo citronu můžete použít ocet. Vůně sice není tak svěží a příjemná, ale ocet zaručeně zbaví toaletu či koupelnu zápachů. Po chvíli ocet stejně cítit nejde. Použít jej můžete při úklidu, protože ničí plísně, odstraňuje vodní kámen, likviduje bakterie, které jsou zdrojem zápachu.
Mýdlo
Pokud vám došel WC blok do toalety, ale zůstal vám držák, umyjte ho a naplňte obyčejným toaletním mýdlem. Po vyčištění toalety získáte příjemnou, jemnou vůni. Není sice tak intenzivní, ale určitě lepší, než nic.
Esenciální oleje
Vždy je dobré mít doma v šuplíku zásobu oblíbených esenciálních olejů. Toaletu jednoduše provoníte tak, že kápnete dvě až tři kapky na vnitřní stranu toaletní ruličky. Krásně se tím provoní i celý toaletní papír a na toaletě to bude hezky vonět.
Domácí osvěžovač
Nalijte do zavařovací skleničky destilovanou vodu (můžete nalít i vodku, pokud máte) a přidejte pár kapek esenciálního oleje. Vložte do skleničky bambusové špejle a skleničku někam postavte. Nemáte-li na toaletě poličku, klidně skleničku umístěte na zem.
Vonné předměty
Vůni si můžete zprostředkovat i tak, že na toaletu umístíte vonné předměty. Mohou to být pytlíčky s bylinkami, pot-pourri, vonné svíčky, různá mýdla v mističce (je to i pěkná dekorace) a další.
Obrázek: pixabay