Pusťte do svého domova jaro a inspirujte se největšími letošními trendy

Jaro už se pomalu hlásí o slovo. Nebude to dlouho trvat a bude tady. Přivítat ho můžete mnoha způsoby. Barvami, přírodními dekoracemi, řezanými kytkami a mimo jiné i motivy rostlin, ptáků a motýlků. Nabízí se mnoho možností, jak do interiéru vnést čerstvý závan jara.

Jaro je veselé, příroda se probouzí ze spánku, ptáčci cvrlikají, kytky začínají hrát všemi barvami a ve vzduchu jde cítit i svěží jarní vůně. To vše si můžete dopřát i doma. Určitě ještě neschovávejte teplé přehozy a přikrývky. Rána a večery bývají chladná. Ovšem malé drobnosti již provádět můžete.

Módní barvy

K letošním hitům budou patřit zajímavé a velmi hezké barvy, jako je modrá, barva šapmaňského, světle růžová, zlatavě žlutá, olivově zelená, svěží mangová, ale i tmavě červená. Zatímco některé z uvedených barev se hodí spíš do kuchyně, jiné na oplátku do obývacího pokoje či vstupní haly. Barvy lze i různě kombinovat.

Například tolik oblíbenou stálici našich domovů šedou s růžovou či žlutou. Pokud vám nevadí jemně dramatické interiéry, můžete k bílé přidat temně modrou až černou nebo tmavě červenou. V opačném případě vybírejte ze světlých odstínů. Barvy můžete použít na stěnách formou výmalby, tapet, ale i pouze prostřednictvím bytových doplňků.

Květinové vzory a listy

Květinové vzory jsou oblíbené již nějakou dobu a nadále tomu tak bude, stejně tak vzory listů rostlin. V obou případech lze opět sáhnout po tapetě nebo bytových textiliích, jako jsou potahy, přehozy, závěsy, povlečení. Vzory kytek a listů se hodí do boho interiérů, ale i do minimalistických a moderních domovů.

Přírodní dekorace

Momentálně jsou hodně IN traviny ve vázách i květináčích. Jestli něco dokáže oživit domov a navodit pocit jara i doma, pak jsou to rostliny a vše, co pochází z přírody. Neváhejte si přinést třeba plnou tašku kamínků z procházky, které pak můžete naaranžovat do květináčů, skleněných misek nebo jen tak ledabyle poházet po okenním parapetu. Úžasnou ozdobou budou i kvetoucí větvičky a plná váza čerstvých květin.

Koberečky

Ty huňaté a hřejivé vyluxujte, vyprašte, očistěte, stočte a schovejte, abyste je opět na podzim vytáhli. Místo nich si pořiďte koberečky lehčích/vzdušnějších materiálů. Velké oblibě se těší například jutové koberce. Pokud máte rádi barevnost, vyberte opět veselé a barevné koberečky.

Obrázky: housebeautiful, wayfair