Předpověď pro rok 2020: jak bude dle odborníků vypadat interiér za necelé dva roky?

Designed carpet and grey pouf on glossy white floor. Home office design concept

Při číslici 2020 se člověku tak trochu zatají dech a přitom už zbývá jen malinký kousíček – necelé dva roky. Vzhledem k rychlému rozvoji, a to zejména v oblasti technologií se logicky začínají měnit i trendy, včetně těch interiérových. Mnoho světových předpovědí uvádí, že rok 2020 bude mít významný dopad na design interiérů. Zjistěte, jak můžete nejlépe vyhovět těmto změnám, abyste byli o krok napřed.

Digitální trendy, vizuální prvky, estetika, roboti, internet – to vše je tady, abychom si usnadnili život. Ačkoliv se to momentálně zdá přitažené za vlasy, nebude dlouho trvat a každá domácnost bude mít svého robota. To patrně v roce 2020 ještě nebude, i když za takového malého předchůdce lze považovat i robotický vysavač a jiné pomocníky při práci v domácnosti. Čeho se budou týkat největší změny?

Domácí kancelář

Největší změny nastanou v interiérových trendech pro domácí kanceláře. Čím dál tím více se můžete setkat s lidmi, kteří pracují z domova. Nejen jako živnostníci, ale zaměstnanci firem, pro které je mnohem úspornější zaměstnat člověka na práci z domova než utrácet za provoz kanceláří. Tudíž se předpokládá, že začnou mizet jídelny, jíst se bude v kuchyni, která bude uspořádána tak, aby tam bylo místo pro stravování a jídelnu nahradí domácí kancelář.

Bude více zaměřeno na chytrý a multifunkční nábytek. Rozloučíme se s tradičními a méně využívanými prostory v domě (jako je právě jídelna) a více se bude hledět na účelovost a praktičnost.

Minimalizmus

Čím méně krámů, tím lépe. Minimalizmus je již nyní na vzestupu a tomuto stylu bydlení propadne spíš mladší generace, která je pracovně vytížená a snaží si tak ušetřit čas domácím úklidem zbytečností. V kurzu budou pohyblivé, modulární a drobné kusy nábytku. Z materiálu to bude dřevo, kámen, sklo a přírodní materiály, které budou spíš odolnější, trvanlivější. Zařízení bude sice finančně nákladnější (za kvalitu se platí), ale bude toho v interiéru méně.

Domácí posilovny

Lidé si čím dál tím více uvědomují, že zdraví a dlouhověkost spočívá právě v životním stylu. A protože ne každý má čas a chuť běžet z práce do tělocvičny, předpokládají odborníci, že začne přibývat domácích posiloven. V roce 2020 si ještě ne každý takový pás bude moci dovolit, ale připravují se pásy na běhání, které vás pomocí virtuální reality přenesou třeba na lesní cestu či kamkoliv si budete přát. Nicméně faktem zůstává, že domácí tělocvičny začnou být neodmyslitelným vybavením domácností.

Zdraví

Opět se zastavíme u technologií, protože lidem skutečně začíná více záležet na zdraví. S tím mohou pomoci i chytré matrace, které už si teď někteří pořizují. Nově se matrace vybavují senzory, které hlídají tělesné funkce, teplotu těla, tlak a třeba i dobu spánku. A takových chytrých věcí bude přibývat a přibývat. Nizozemská společnost Philips se pochlubila povlečením, které rovněž poskytuje tyto informace. Ocení to především lidé, trpící nějakou formou srdeční choroby.

Obrázek: appreal-vr.com