Radiátory, které hřejí a zároveň zdobí domácnost

Při vyslovení slova radiátor si téměř každý vybaví nevzhledné žebrové radiátory, tato doba je však pryč. Dnes má řada lidí mnohem vyšší nároky na vzhled radiátorů. Jejich úkolem je jednak zajistit příjemné teplo, ale také ladit s interiérem. Moderní radiátory přesně toto dokáží. Hřejí a zdobí zároveň.

Panelové radiátory

Jedná se o tzv. panelové radiátory, které lze umístit ať už v kuchyni, předsíni či obývacím pokoji. Díky pestrému výběru rozměrů a tvarů je můžete umístit v podstatě kam si usmyslíte a potřebujete teplo. Panelové radiátory jsou vkusným a praktickým řešením.

Potrubí pro panelové radiátory se táhne podlahou nebo stěnou do míst, kam jej chcete umístit, tudíž nijak nenarušují vzhled interiéru. Vybírat lze provedení vertikální i horizontální. Záleží na šířce stěny. Tam, kde je jen málo široká stěna, lze umístit vertikální modely. Vybrat můžete dokonce i zrcadlové provedení, čímž zabijete dvě mouchy jednou ranou – to se hodí v koupelně nebo předsíni. Takový radiátor je originální a vysoce praktický.

Barva, tvar, velikost

Z minulosti bylo také zvykem natírat radiátory základní bílou barvou. Jen tak co nejméně rušili celkový koncept interiéru. Pokud máte rádi změny, zvolte naprosto výjimečný a originální radiátor – vybrat si můžete z různých barev, ale také radiátor se vzorem, dokonce je možné navrhnout si konkrétní barvu či vzor. Namísto moderního umění vám může na zdi viset radiátor, který bude natolik originální, že nahradí i obraz.

Vybere si úplně každý, ať má interiér zařízen v jakémkoli stylu. Pokud si nebudete jisti, vždy se můžete s výběrem správné velikosti, tvaru i barvy obrátit na odborníky. Pokud však nehodláte měnit místo radiátorů a nanejvýš vám vyhovuje jejich původní stanoviště, i to je možné. Jen si zkrátka vyberte pěknější vzhled radiátorů.

Fotografie: bisque, thedesignsheppard