Realitní kancelář: Které se svěřit do svých služeb?

Máte byt, dům, chatu, kterou se chystáte prodat? Jste tu správně! Dnešní článek je právě pro vás. Poradíme vám, jak si vybrat realitní kancelář, která vám bude krýt záda – pomůže, poradí. Výběr však není jednoduchý, my to víme, proto pro vás máme pár tipů.

Proč je potřeba pečlivě vybírat

Přijde vám to jako ztráta času, strávit hodiny nad realitními kancelářemi? Nám ne! Pečlivý výběr se vyplatí. Realitní byznys je minové pole, ve kterém je mnoho podvodníků. Je tedy důležité věnovat čas důslednému hledání informací o kanceláři, kterou jste si zvolili. Určitě vyhledejte, jaké má reference, tradici, historii. Zjistěte si statistiky toho, kolik uzavřela úspěšných obchodů, zda je kancelář v zisku, za je pojištěna.

Na vlastní kůži

Když jste si nějakou kancelář vybrali, je dobré jít se podívat do jejího sídla osobně. Je tu sice možnost, že vám tyto kanceláře pošlou makléře až k vám domů, ale když se zajdete sami podívat, jak společnost vypadá, dozvíte se více. Například společnost, která má několik poboček na dostupných místech značí, že se snaží vyjít vstříc klientům a je silná, prosperující. Určitě zde není záruka serióznosti, ale vybrat si zapadlou realitku z vesnice určitě není dobrý nápad.

Realitní kanceláře se zárukou

Záruku u realitních kanceláří můžete očekávat tedy v případě, že její sídlo není nijak zapadlé, schované, nedostupné. Důležitou roli hraje komunikace zaměstnanců s vámi jako s potenciálním klientem. Zaručeně velké plus je právní, finanční poradenství; internetové stránky; pojištění rizik; reference.

Tyto určitě ne!

A jak poznat společnost, ve které něco nehraje? Určitě se nesvěřujte do rukou společnosti, která nezajistí vše potřebné kolem prodeje a nutí vás, abyste obešli sami úřady. Nedůvěřujte ani společnosti, která chce zálohu na služby; požaduje podpis smlouvy bez možnosti řádného prostudování; krade nabídky jiných společností; nesdělí jasně a stručně marketingový plán prodeje.

Obrázek: pixabay.com