Zloději si vyhlížejí zranitelnou domácnost. Oběti si vybírají i pomocí kamínku a sušenky

Fotografie: Depositphotos

Bytoví zloději jsou značně vynalézaví. Proto stojí za to se s některými jejich triky blíže seznámit a předejít tak vykradení domácnosti.

Před tím, než zloději konkrétní byt vyloupí, často dlouho sledují, kdy bývají majitelé doma. Jejich opatření vypadají nevinně, ale mají jediný cíl – vyloupit váš byt, když bude opuštěný. Někteří zloději používají k vytipování, kdy je kdo doma, třeba párátka. Malý kousek vloží do zámku dveří a hned poznají, jestli jste se už vrátili z práce, anebo jestli je byt prázdný. Žádný zloděj nebude riskovat vstup do domu, kde jsou lidé. Drobné triky, jimž byste vlastně vůbec nevěnovali pozornost a považovali je za „klukovinu“, je na tento fakt upozorní.

Bytoví zloději mají své finty

Vracíte se domů a přímo u vchodu najdete převrácený květináč? Řeknete si, že to mohl způsobit poryv větru anebo sousedova kočka. Málokdo si květináč spojí s mazaností podvodníků, píše se na webu Genialne. A přitom jejich cílem je zjistit, zda je někdo doma, případně, jestli rodina už odjela na dovolenou. To pak přijde jejich chvíle. Pokud květináč zůstane na svém místě, je to pro bytové zloděje znamení, že se mohou pustit „do akce“. Chcete-li je nachytat, květináč nechte klidně u vchodu tak, jak jste ho našli. A doma můžete v tichu na zloděje čekat, a to i s policií.

Další fígle, které podvodníci používají, jsou třeba letáky mezi zárubní a dveřmi, drobný přírodní předmět u dveří (kamínek, kousek dřeva) nebo jen obal od sladkostí. Prostě něco, co byste považovali za náhodu nebo dětskou rošťárnu. Předměty odstraňujte a bude to vypadat tak, že jste doma. Pokud odjedete na dovolenou, požádejte souseda, aby na váš dům či byt dával pozor on a případné nástrahy odstraňoval.

Rozsvícení světel po příchodu domů může pomoci zlodějům. Dozví se tak o lokaci domácnosti

Mazanost zlodějů je nepředvídatelná

Někdy zloději přistupují i k fíglům, které nejsou patrné na první pohled. Třeba taková sušenka pod rohožkou vykoná své. Pokud jste přišli domů, sušenka bude rozdrcená. Zůstane-li celá, ještě v bytě nikdo není. Někteří podvodníci jsou tak drzí, že se během dne klidně přijdou zeptat na něčí adresu, na cestu a podobně. Vydávají se třeba i za kurýry, a tak poznají, v kterých bytech nikdo není. Jak je vidět, opatrnosti není nikdy dost. Zloději jsou stále mazanější. O tom, jak zajistit ochranu domu před vloupáním zlodějů, jsme na webu BydlímeÚtulně psali už v minulosti.

Zálohy na služby hradí všichni uživatelé bytů
Fotografie: Pixabay

Někdy si bytoví zloději označují zdi domů, které stojí za to vykrást. Používají křídy nebo razítka a vy tyto značky považujete za dílo rozdováděných dětí. Zloději si tak různými znameními mohou označovat, kolik lidí v domě žije, kdy bývají mimo domov, zda jsou zde instalovány kamery. Když budete tyto finty zlodějů znát, můžete rychle reagovat na případné nebezpečí, uvádějí na webu CNet. Buďte ve střehu i tehdy, když se někdo vloupá k sousedům. Znamená to, že ve vaší lokalitě se zloději pohybují a jen tak nepřestanou.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*