Zatuchlé a zapáchající ručníky jsou minulostí. Efektivní výsledek zajistí jedlá soda nebo citronová šťáva

Fotografie: Brandon.wiggins / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vyzkoušejte také některý z těchto jednoduchých způsobů, jak se zbavit zatuchlého zápachu vycházejícího z vašich ručníků. Postačí vám k tomu suroviny, které máte doma.

Přestože je praní díky pračce mnohem snazší a efektivnější, některé chyby mohou všechnu vaši práci zmařit. Zvlášť nepříjemný je zatuchlý zápach, který často ulpí v jejich vláknech. Naštěstí podle webu Eleganza Plus existuje velmi jednoduchý způsob, jak tomuto problému předejít jen s použitím přírodních surovin. Jednu z těchto přísad pravidelně přidávám do pračky i já.

Na co byste neměli zapomínat

Jak jsme psali již dříve v článku na Bydlíme-Útulně, aviváž vám úspěch při praní nezaručí. Faktorů ovlivňujících konečný výsledek je totiž hned několik. Důležitou roli hraje materiál, z něhož jsou ručníky vyrobené. Dále pak podmínky, ve kterých schnou, a typ používaného pracího prostředku. Díky těmto trikům však zvýšíte šanci, že po vyprání budou opět jako nové.

Sáhněte po octu a jedlé sodě

Praní s pomocí octa a jedlé sody je nejen velmi levné, ale také účinné. Už v dřívějším článku na stránkách Bydlíme-Útulně jsme psali o výhodách octa přidávaného do pračky. Tímto způsobem se zbavíte nejen všech skvrn i nečistot, ale po zápachu nezbydou ani stopy. K přípravě této čisticí směsi budete potřebovat 1 hrnek bílého octa, půl hrnku jedlé sody a horkou vodu.

Nejprve vložte ručníky do pračky a nechte napustit vodu. Do nádržky na prací prostředky nalijte ocet a spusťte prací program. Po dalším napouštění přidejte jedlou sodu a nechte prádlo pořádně vyprat. Podle webu Veselé Bydlení byste měli ideálně nastavit teplotu vody na 60 °C, abyste podpořili případnou likvidaci bakterií.

Schnutí prádla se dá mnohonásobně uspíšit. Proces urychlí například i důkladné větrání

praní ručníků
Fotografie: Freepik

Amoniak nebo citronová šťáva

Dalšími způsoby, jak vyprat ručníky, je použití amoniaku nebo citronové šťávy. V prvním případě přidejte trochu čpavku do zásobníku na prací prášek během pracího programu. Osušky a ručníky můžete také nechat odmočit v lavoru s horkou vodou smíchanou s citronovou šťávou, jejíž účinky potvrzuje i naše čtenářka Renata D. z Úval: „Smíchám 4 hrnky vody a půl hrnku šťávy z citronu a ručníky nechám odmočit 40 minut. Pak vyperu a jsou opět jako nové.“

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]