S mobilními domy se v poslední době roztrhl pytel – podívejte se na další malý, ale šikovný mobilní dům

Tento malý domek si navrhl a zrealizoval Alek Lisefski a obývá jej se svou přítelkyní a jejich čtyřnohým psím kamarádem. K nápadu ho vedl pokus o jednodušší, vědomější a především svobodnější život. Tvrdí, že je s tímto životem spokojen a cítí se velmi šťastný.

Alek je webový designér a miluje výtvarné umění, exteriéry, architekturu a vše, co je přirozené a estetické. Za normálních okolností hledá inspiraci v tom, co jej obklopuje, ale v tomto případě tomu bylo jinak. Jeho snem bylo zbudování malého domu, aby mohl vést organizovanější, jednodušší a efektivnější život. To znamená, žádné skladování zbytečností a pobývat pokud možno, co nejvíce venku obklopen přírodou. Což mu údajně pomáhá být zdravější a mít také lepší mezilidské vztahy.

V čem spatřuje klíčové výhody?

Nemusí platit nekřesťanské peníze za nájem a může si více peněz odkládat bokem. Ty pak investovat například do svého zdraví, volného času a cestování. Zkrátka a dobře, nemusí se dřít jako mezek jen na složenky. Nutí jej to nekupovat a skladovat zbytečnosti. Z oblečení má jen to, co opravdu nutně potřebuje a používá. Když se něco rozbije, roztrhá, teprve pak se koupí nové. Ušetří také za vytápění zbytečně velkého domu. Možná to zní neuvěřitelně, ale má víc zorganizovaný život.

Inspirace pro mladé generace

Dům má celkem 10 oken a zcela prosklené dveře, které tak umožňují pronikat dennímu světlu. Vzhledem k malým rozměrům domu a použitým materiálům je vše velmi efektivní a de facto vše, co potřebuje je prodlužovací šňůra, která je šikovně vedená a připojená ke všem spotřebičům v domečku (lednice, myčka, pračka, vařič, ohřívač). Alek se domnívá, že malé domky budou stále častější alternativou bydlení, zvlášť pro mladé generace, které se potýkají s ekonomickou nerovností a nemají šanci dosáhnout na pozemek a výstavbu svého domu, případně koupi hotového domu. Proto si myslí, že tyto malé domky mohou být i zdrojem inspirace pro ty, kteří zvolí podobný životní styl.

Obrázek: disup