Shaggy koberce se těší velké oblibě. Jsou trendy a hodí se do každé domácnosti

Shaggy koberce představují pohodlnou a stylovou volbu, která okamžitě dodá každému pokoji teplo. Dlouhý vlas v koberečku znamená, že jsou neuvěřitelně příjemné, ale i odolné. S oblibou se používají do skandinávsky laděných interiérů. Jestliže hledáte koberec do vaší domácnosti, který bude plnit nejen dekorativní funkci, ale nabídne i pohodlí, když si sednete nebo lehnete na zem, pak je to bezesporu shaggy koberec.

V nabídce jsou tyto koberce s dlouhým vlasem v různých velikostech, tvarech, barvách, vzorech. Vyroben může být z různých materiálů, což ovlivňuje pak jeho cenu. Velký význam zde hraje také hustota koberce. Čím vyšší počet vpichů (čím huňatější koberec), tím bude jeho cena vyšší. Některé koberce jsou husté až tak, že jimi neproteče rozlitá tekutina a zůstane na povrchu. Počítejte však s tím, že čištění shaggy koberce je těžší, než čistění koberce s krátkým vlasem. Rozhodně se nedoporučuje mokré čištění.

Koberec jako skvělý izolant

V interiérech jsou koberce vítané nejen jako ozdoba, ale také jako báječný izolant. To se týká především silných koberců s dlouhým vlasem. Lze s nimi ušetřit až 5 % za vytápění. Čím větší je venku zima, tím více takový koberec ušetří za vytápění. Investice do takového koberce se tedy brzy vrátí zpět.

Výjimku tvoří pouze domácnosti, kde mají podlahové vytápění, tam by koberec platný moc nebyl, spíš naopak. V takovém případě by připadal v úvahu jen menší kusový koberec, jako hezký doplněk a parťák, který nabídne i příjemnou a měkkou plochu na sezení.

Zútulní, zkrášlí a nabídne pohodlí

Naducané koberce shaggy jsou velmi příjemné na dotek a užijete si je především při chůzi naboso. Výhodou tohoto koberce je, že vlákna neslehnou a nesešlápnou se. Další zajímavostí je, že vlasy koberce nesměřují pouze jedním směrem, ale nahodile do všech směrů. Shaggy koberce se hodí do všech interiérů, ať už moderních či tradičních. Skvěle oživí ložnici i obývací pokoj.

Obrázky: ofdesign.net