Šikovné triky, které dají starým věcem šanci úžasně ozdobit vaší domácnost

Díky tomu, že vdechneme nový život věcem, které se staly již nepoužitelnými, můžeme snížit množství odpadu. Pokud i vy rádi šetříte matku přírodu, máte rádi originální věci, rádi tvoříte, jste kreativní, zruční, pak je tento příspěvek určen i vám. Přinášíme vám inspiraci, jak dát šanci ještě věcem, které by jinak skončily na skládce. A zkrášlit tak zajímavým způsobem domácnost. 

Stylová zrcadla

Povalují se vám v kůlně staré tenisové rakety? Pak je jednoduše proměňte na stylová zrcadla. Hodí se do pokojíčku, předsíně, ale i obýváku, pokud máte domácnost zařízenou ve sportovním duchu.

Pelíšek pro domácího mazlíčka

Pokud máte pejska menšího vzrůstu nebo kočičku, můžete jim vytvořit pelíšek z vysloužilé mikiny, bundy či svetru.

Knihy jako police

Pokud jste dělali ve vaší knihovně pořádek a sešlo se vám několik knih, o kterých si myslíte, že vám zbytečně zabírají místo, vyrobte z nich stylové poličky. Obal knihy můžete pojmout také kreativně, pokud se vám zdá nezajímavý. Obal můžete vyrobit z látky, noviny či balicího papíru.

Pár starých bot pro hrnkové rostliny

Starou obuv můžete využít k pěstování hrnkových rostlin. Ať už kytek, sukulentů či bylinek. Mimo to si můžete opět vyhrát se vzhledem a obuv třeba nastříkat nějakou barvou ve spreji a přidat zajímavé tkaničky.

Prázdné láhve

Láhve od vína i jiné končí vetšinou v koši. Přitom je to taková škoda. Existuje mnoho věcí, které lze z láhví vyrábět. Jednou z nich je i vázička. Klidně je můžete někomu pokaždé i darovat, jako pozornost.

Starý žebřík

Starý žebřík či malířské schůdky lze přeměnit na stylový regál nebo poličku. Hodí se do každé místnosti.

Transformace plechovek

Úžasnou dekoraci si vyrobíte i z plechovek od ryb a fazolí. Přidejte ještě zavařovací skleničky, natřete vše libovolnou barvou, zasaďte sukulenty a bezvadná dekorace je na světě. Vaše domácnost hned ožije. 

Dveře jako stůl

Našli jste na chatě v kůlně staré dveře a nevíte, co s nimi? Zkusit můžete vyrobit prvotřídní jídelní stůl.

Staré židle

Vysloužilé židličky můžete rozřezat, nabarvit a vyrobit z nich poličky.

Obrázky: new.smalljoys